reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Benedykciński: Budowa remizy OSP w Grodzisku bez podziału na etapy – od razu całość


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBenedykciński: Budowa remizy OSP w Grodzisku bez podziału na etapy – od razu całość - Grodzisk News


Po świętach wielkanocnych Grodzisk ogłosić miał przetarg na budowę remizy OSP w mieście. Nadal to nie nastąpiło, dłuższy czas oczekiwania postępowanie ma się jednak strażakom opłacić. Gmina podjęła bowiem decyzję o kompleksowej realizacji inwestycji, bez dzielenia jej na dwa etapy.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk od miesięcy zwleka z ogłoszeniem przetargu w nadziei, że otrzyma pozytywną informację o przyznaniu dotacji na inwestycję. Wreszcie jednak podjęto decyzję, że gmina zrealizuje zadanie ze środków własnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy, że przy pierwszym, ubiegłorocznym przetargu inwestycję podzielono na dwa etapy. Budynek OSP miał zostać dostosowany do potrzeb strażaków, a także ocieplony i zmodernizowany. Przewidziano również wymianę wewnętrznych instalacji. Stary budynek garażowy z kolei zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, w którym mają być dwa stanowiska dla dużych pojazdów gaśniczych. Z kolei dwa istniejące pomieszczenia garażowe znajdujące się w budynku straży mają zostać przeznaczone na zaplecze socjalne i salę pamięci oraz na garaż dla mniejszych samochodów operacyjnych. W drugim etapie przewidywano wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie budowy nawierzchni utwardzonych, budowę wiaty śmietnikowej, masztu flagowego, montażu agregatu prądotwórczego i zieleni.

Dziś sytuacja wygląda inaczej. – Przygotowania do przetargu trwają nieco dłużej niż zakładaliśmy, bo w między czasie podjęliśmy decyzję o tym inwestycję zrealizować w całości, za jednym zamachem. Nie będzie oddzielnego etapowania na budowę remizy i garaży, a oddzielnie budowy placu. Wszystko chcemy zrealizować w ramach jednego przetargu – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Będzie to duża i dość kosztowna inwestycja, ale strażacy na nią zasługują – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.