TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

04 2021

Benedykciński: Budowa remizy OSP w Grodzisku bez podziału na etapy – od razu całość


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBenedykciński: Budowa remizy OSP w Grodzisku bez podziału na etapy – od razu całość - Grodzisk News


Po świętach wielkanocnych Grodzisk ogłosić miał przetarg na budowę remizy OSP w mieście. Nadal to nie nastąpiło, dłuższy czas oczekiwania postępowanie ma się jednak strażakom opłacić. Gmina podjęła bowiem decyzję o kompleksowej realizacji inwestycji, bez dzielenia jej na dwa etapy.


Grodzisk od miesięcy zwleka z ogłoszeniem przetargu w nadziei, że otrzyma pozytywną informację o przyznaniu dotacji na inwestycję. Wreszcie jednak podjęto decyzję, że gmina zrealizuje zadanie ze środków własnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy, że przy pierwszym, ubiegłorocznym przetargu inwestycję podzielono na dwa etapy. Budynek OSP miał zostać dostosowany do potrzeb strażaków, a także ocieplony i zmodernizowany. Przewidziano również wymianę wewnętrznych instalacji. Stary budynek garażowy z kolei zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, w którym mają być dwa stanowiska dla dużych pojazdów gaśniczych. Z kolei dwa istniejące pomieszczenia garażowe znajdujące się w budynku straży mają zostać przeznaczone na zaplecze socjalne i salę pamięci oraz na garaż dla mniejszych samochodów operacyjnych. W drugim etapie przewidywano wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie budowy nawierzchni utwardzonych, budowę wiaty śmietnikowej, masztu flagowego, montażu agregatu prądotwórczego i zieleni.

Dziś sytuacja wygląda inaczej. – Przygotowania do przetargu trwają nieco dłużej niż zakładaliśmy, bo w między czasie podjęliśmy decyzję o tym inwestycję zrealizować w całości, za jednym zamachem. Nie będzie oddzielnego etapowania na budowę remizy i garaży, a oddzielnie budowy placu. Wszystko chcemy zrealizować w ramach jednego przetargu – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Będzie to duża i dość kosztowna inwestycja, ale strażacy na nią zasługują – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

po co? nie lepiej wyburzyć i kolejny megablok i dalej betonować miasto? na co komu remiza? Straż pożarna i tak nie przejedzie pod tunelem liliputem. W gminie jest chyba 380 tysięcy mieszkańców, i jeden przejazd zakorkowanym wiaduketem!

Majka
22-04-2021 15:28
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.