reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

05

01 2021

Benedykciński: Budowa obwodnicy szybko do przodu


Grodzisk News


foto: grodzisk.plBenedykciński: Budowa obwodnicy szybko do przodu - Grodzisk News


Sprawdzamy co słychać na budowie zachodniej obwodnicy Grodziska. A tam prace idą w bardzo szybkim tempie. – Wygląda to świetnie, budowa pędzi do przodu – cieszy się burmistrz Grzegorz Benedykciński.


reklama Grodzisk mazowiecki

Do końca 2022 r. droga powinna być już otwarta dla ruchu, wtedy też przekonamy się, jak bardzo jej budowa wpłynie na ruch w samym Grodzisku, który zwłaszcza w godzinach szczytu (ale nie tylko) jest zakorkowany.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Koszt budowy obwodnicy do 145 mln zł. 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Za te pieniądze wybudowany zostanie 7,5-kilometrowy odcinek drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna.

Będzie to jednojezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu i obustronnym poboczem. W ciągu zachodniej obwodnicy powstaną trzy obiekty mostowe, drogi serwisowe i rowerowe oraz pięć skrzyżowań (w tym trzy ronda). Na odcinku o długości około 1,6 km zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, które mają zapewnić większy komfort okolicznym mieszkańcom.

Obecne tempo prac wskazuje, że termin zakończenia inwestycji jest niezagrożony. – Roboty postępują bardzo szybko, praktycznie wytyczony jest już cały szlak obwodnicy, położono na nim podbudowę i będzie można przystępować do dalszych prac budowlanych – mówi nam burmistrz Grodziska.

– Musimy pamiętać, że ze względu na stan pandemii wiele firm realizuje mniej zleceń jednocześnie, a to przekłada się na szybkość realizacji inwestycji już podjętych, co w tym przypadku nas cieszy – dodaje Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

O jej,o jej kolejny "sukces" jakbym słyszał "bankowca" z ekipy rządzącej !!!

opozycjonista
05-01-2021 13:24

Przecież to jest polityk z PLS / ZSL - Ziemia Grodziska dla zmyłki

mariusz
05-01-2021 14:34

Po jednym pasie w każdą stronę, wypas

Kolo73
05-01-2021 16:11

pokaż wszystkie komentarze (6)
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.