21 05 2020

Benedykciński: Będzie przetarg na budowę szkoły w Szczęsnem

21.05.2020, godz.: 19:25
Benedykciński: Będzie przetarg na budowę szkoły w Szczęsnem

Prognozowana recesja gospodarcza zmusza samorządy do ograniczenia liczby dużych inwestycji infrastrukturalnych. Grodzisk na pewno ruszy jednak z przygotowaniami do budowy szkoły w Szczęsnem. Burmistrz zapowiada, że w wakacje urząd ogłosi przetarg.

Docelowo placówka przy ul. Orlej pomieści 24 klasy uczniów: dziewięć z nich ma być przeznaczonych dla klas 1–3, a piętnaście kolejnych – dla 4–8. W projekcie ujęto również pomieszczenia i obiekty do zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Ze względu na wyhamowanie życia społecznego i gospodarczego mieszkańcy gminy obawiają się o to, czy i ewentualnie kiedy ruszy inwestycja związana ze szkołą. – Wprawdzie burmistrz mówił u was jakiś czas temu, że jest priorytetowa, ale sytuacja może przez to wszystko się zmieniać – pisze w liście do redakcji jeden z mieszkańców.

Co na to burmistrz Grodziska. – Od dawna mówimy, że ta szkoła jest nam koniecznie potrzebna. Nic się w tej mierze nie zmieniło. W wakacje ogłosimy przetarg na budowę pierwszego etapu placówki, czyli oddziały dla klas 1–3 – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński.

Według kosztorysu szacuje się, że ów pierwszy etap może kosztować około 12 mln zł. – Wybudowanie obiektu dla klas 1-3 da nam w perspektywie czas na budowę drugiego etapu dla klas starszych – dodaje Benedykciński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata