TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

03 2021

Burmistrz apeluje o przestrzeganie zasad. "Nie chcemy być w czarnej strefie"


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBurmistrz apeluje o przestrzeganie zasad. "Nie chcemy być w czarnej strefie" - Grodzisk News


W ostatnim tygodniu Grodzisk notuje wysokie wskaźniki epidemiczne. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. W przeciwnym razie gmina może zostać objęta większymi restrykcjami i lockdownem.


reklama Grodzisk mazowiecki

Jak poinformował magistrat, średnia liczba z pozytywnym wynikiem w powiecie grodziskim w pierwszym tygodniu lutego wyniosła 24 osoby. W kolejnym tygodniu liczba wzrosła do 26 osób. Z kolei trzeci tydzień przyniósł wynik 42 osób z pozytywnym wynikiem testu. Średnia z ostatniego tygodnia miesiąca wzrosła do 61 pozytywnych przypadków. Tak szybki wzrost zakażonych oznacza że nasz powiat jest w czołówce kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Rozumiemy, że wpływ na wzrost wskaźników mogło mieć otwarcie basenu i kina, ale tak duże przyrosty są bardzo niepokojące i sprawiają, że Grodzisk znalazł się w krajowej czołówce zakażeń. Nie w takich statystykach chcemy przewodzić, dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych – mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Włodarz obawia się, że w przeciwnym razie Grodzisk mogą dotknąć większe rządowe obostrzenia. – Nie chcemy być w czarnej strefie. Zadbajmy o to wspólnie – apeluje Benedykciński.

Burmistrz odniósł się także do wątpliwości czytelników obawiających się zamknięcia targowiska. – Nie ma takich planów, mieszkańcy nie muszą się obawiać. Dbajmy jednak o to, aby wskaźniki zachorowań nie rosły – zaznacza gospodarz gminy.

💬︎   dodaj komentarz

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

bil
02-03-2021 19:07

Moze warto lepiej zorganizować punt badania na covid przy grodziskim szpitalu?po sobie do zamknietego pomieszczenia wchodz osoby potecjalnie chore...kolejki ogromne..brak dezynfekcji rąk

A
02-03-2021 20:11

nie ma zależności między lockdałem a śmiertelnością na kovid. przykłąd poszczegłolnych stanów, jedny się zamykały, inne nie, wskażniki podobne. jest za to relacja między tymi ograniczeniami a gospodarką czy wpływem na ludzi i śmiertelność na inne choroby

analityk
02-03-2021 22:38

pokaż wszystkie komentarze (32)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.