TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

06 2022

Będzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBędzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki - Grodzisk News


Powracamy do tematu zmiany organizacji ruchu na ul. Królowej Marysieńki w Sadych Budach i Bieganowie, gdyż po naszej interwencji jaktorowski magistrat zdecydował się na poprawę bezpieczeństwa.


Ulica Królowej Marysieńki biegnie przez kilka jaktorowskich miejscowości, m.in. Międzyborów, Sade Budy i Bieganów. Szczególnie w dwóch ostatnich wsiach nie jest wyposażona w chodniki dla pieszych ani ścieżki rowerowe, piesi muszą poruszać się poboczem lub skrajem jezdni, w bardzo bliskiej odległości od przejeżdżających samochodów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do tego droga jest dwukierunkowa, a to sprawia jest jeszcze ciaśniej i mniej bezpiecznie. Sytuację mogłaby poprawić zmiana organizacji ruchu wprowadzająca tu strefę zamieszkania i tym samym ograniczenie prędkości do 20 km/h. Urzędnicy wskazywali jednak na problem z prywatną własnością działek przez które przebiega droga.

Postanowiliśmy jednak drążyć temat i uzyskaliśmy zapewnienie, że na drodze zostanie zmieniona organizacja ruchu, przynajmniej w takim zakresie, na jaki pozwolą przepisy, a za zmianą pójdzie poprawa bezpieczeństwa.

Dziś mamy dobre nowiny. – Wybraliśmy w trybie zapytania ofertowego, z wolnej ręki wykonawcę, który wybuduje progi zwalniające w ciągu ul. Królowej Marysieńki. Wraz z nimi wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości w trzech zakresach. W zależności od miejsca na drodze będzie konieczność zwolnienia do 20, 30 lub 40 km/h na godzinę – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik prasowy wójta Jaktorowa.

Zamontowane zostaną progi zwalniające w pobliżu skrzyżowania z ul. Wydmową, drugi zaś na wysokości działki 312/8. Ograniczenia prędkości zostaną wprowadzone zaś na odcinku od ul. Orzeszkowej z jednej strony do skrzyżowania z ul. Kościuszki, czy drogą 719 – z drugiej.

Organizacja ruchu ma wejść w życie najpóźniej do końca tegorocznych wakacji.

Będzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.