TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

06 2022

Będzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBędzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki - Grodzisk News


Powracamy do tematu zmiany organizacji ruchu na ul. Królowej Marysieńki w Sadych Budach i Bieganowie, gdyż po naszej interwencji jaktorowski magistrat zdecydował się na poprawę bezpieczeństwa.


Ulica Królowej Marysieńki biegnie przez kilka jaktorowskich miejscowości, m.in. Międzyborów, Sade Budy i Bieganów. Szczególnie w dwóch ostatnich wsiach nie jest wyposażona w chodniki dla pieszych ani ścieżki rowerowe, piesi muszą poruszać się poboczem lub skrajem jezdni, w bardzo bliskiej odległości od przejeżdżających samochodów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do tego droga jest dwukierunkowa, a to sprawia jest jeszcze ciaśniej i mniej bezpiecznie. Sytuację mogłaby poprawić zmiana organizacji ruchu wprowadzająca tu strefę zamieszkania i tym samym ograniczenie prędkości do 20 km/h. Urzędnicy wskazywali jednak na problem z prywatną własnością działek przez które przebiega droga.

Postanowiliśmy jednak drążyć temat i uzyskaliśmy zapewnienie, że na drodze zostanie zmieniona organizacja ruchu, przynajmniej w takim zakresie, na jaki pozwolą przepisy, a za zmianą pójdzie poprawa bezpieczeństwa.

Dziś mamy dobre nowiny. – Wybraliśmy w trybie zapytania ofertowego, z wolnej ręki wykonawcę, który wybuduje progi zwalniające w ciągu ul. Królowej Marysieńki. Wraz z nimi wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości w trzech zakresach. W zależności od miejsca na drodze będzie konieczność zwolnienia do 20, 30 lub 40 km/h na godzinę – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik prasowy wójta Jaktorowa.

Zamontowane zostaną progi zwalniające w pobliżu skrzyżowania z ul. Wydmową, drugi zaś na wysokości działki 312/8. Ograniczenia prędkości zostaną wprowadzone zaś na odcinku od ul. Orzeszkowej z jednej strony do skrzyżowania z ul. Kościuszki, czy drogą 719 – z drugiej.

Organizacja ruchu ma wejść w życie najpóźniej do końca tegorocznych wakacji.

Będzie zmiana organizacji ruchu i ograniczenie prędkości na Królowej Marysieńki - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.