reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

05 2023

Będzie wystawa multimedialna w grodziskiej hali. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiBędzie wystawa multimedialna w grodziskiej hali. Jest przetarg - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił przetarg na aranżację sali ekspozycyjnej na wystawę multimedialną. Instalacja powinna być gotowa na początku przyszłego roku.


Hala widowiskowo-sportowa w Grodzisku jest wielofunkcyjnym obiektem, gdzie możemy być świadkiem zmagań sportowych, ale również możemy spojrzeć na panoramę miasta z tarasu widokowego, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej czy zajrzeć w głąb kosmosu przez zainstalowany na szczycie obiektu teleskop. Niebawem hala wzbogaci się o dodatkową atrakcję – wystawę multimedialną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Magistrat ogłosił już przetarg na to zadanie. W ramach inwestycji w sali Mały Kopernik mają zostać wydzielone poszczególne strefy stanowisk multimedialnych oraz zaplecza technicznego. Pojawią się tam m.in. trzy interaktywne kioski autostereoskopowe umożliwiające oglądanie obrazów 3D wyświetlanych na monitorze LCD bez potrzeby stosowania specjalnych okularów. Zostanie zainstalowane również kino sferyczne, czyli projekcja filmów 2D oraz 3D w standardzie fulldome, planetarium, czyli renderowany w czasie rzeczywistym astronomiczny pokaz nieba w standardzie fulldome. Pojawią się tam również prezentacje multimedialne i edukacyjne 2D. Ale to nie wszystko...

W Małym Koperniku ma zostać zainstalowany symulator sferyczny lotów kosmicznych 5D. Będzie on wyposażony m.in. w system projekcji 2D/3D, ruchome fotele, efekt podmuchu powietrza.

Pomieszczenie Małego Kopernika wyposażone zostanie w system zarządzania ekspozycją.

Kiedy będzie można skorzystać z tych atrakcji? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, to całość powinna być gotowa na początku 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.