TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

03 2022

Będzie termomodernizacja starego budynku urzędu w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mariusz KordelBędzie termomodernizacja starego budynku urzędu w Grodzisku - Grodzisk News


W połowie stycznia Grodzisk wybrał wykonawcę wewnętrznego remontu starego budynku urzędu przy ul. Kościuszki 32, teraz idzie dalej – ogłosił postępowanie na jego termomodernizację. Docelowo obiekt ma przejść gruntowny lifting, po którym będzie siedzibą opieki społecznej.


Po przeprowadzce do nowej siedziby grodziski magistrat mógł przystąpić do kompleksowego remontu budynku, w którym wcześniej mieścił się urząd, a docelowo będzie siedzibą dla straży miejskiej oraz ośrodka pomocy społecznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Remont wewnątrz budynku ma na celu poprawienie standardu i funkcjonalności, przy zachowaniu funkcjonujących instalacji oraz wyposażenia. Poza odświeżeniem stanu istniejącego polegającego m. in. na szpachlowaniu, malowaniu, wymianie zniszczonej wykładziny podłogowej powstaną nowe łazienki i wyremontowane zostaną obecne. Ze względów pożarowych należy wykonać instalacje awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego; konieczne jest też wykonanie instalacji wodociągowej.

Niejako równolegle do działań wewnątrz budynku odbywać się ma ocieplenie budynku. W zakres zadania wchodzą między iinymi:
Izolacja ścian fundamentowych; naprawa dylatacji, ocieplenie ścian zewnętrznych, naprawa schodów i balkonów oraz wiele innych pomniejszych elementów, które składać się mają na pełen lifting obiektu.

Termomodernizacja potrwać ma nie więcej niż 18 tygodni od daty podpisania umowy z wykonawcą, jeśli ten zostanie wybrany w przetargu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A taka działka dla dewelopera... Chętnych na pewno nie brakuje..., ale za świeża sprawa i za gruby numer. Ale kiedyś...

Deweloperski fanklub Grodziska
03-03-2022 19:45

a jakże! jakby tak zburzyć i sprzedać deweloperowi, to jakie piękne bloki 5 albo 6 pietrowe by można nabudować, ale się rozmarzyłem

Sławek
04-03-2022 13:46
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.