TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

02 2021

Będzie rondo WOŚP w Grodzisku?


Grodzisk News


foto: Marcin MasalskiBędzie rondo WOŚP w Grodzisku? - Grodzisk News


Grodziscy „zieloni” aktywiści złożyli do grodziskiego urzędu wniosek o nadanie imienia rondu u zbiegu ulic Armii Krajowej i Elizy Orzeszkowej. W zamyśle inicjatorów patronką ronda miałaby być Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W uzasadnieniu swojej propozycji autorzy piszą:

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

ielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych ruchów społecznych współczesnej Polski. Dzięki pracy wolontariuszy, hojności darczyńców i zaangażowaniu całego sztabu fundacji na stałe wpisali coroczną zbiórkę w kanon tradycji
milionów Polaków. Ta piękna inicjatywa międzypokoleniowa i ponad podziałowa pokazuje, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli. Akcja uwypukla najpiękniejsze cechy ludzkie: empatia, wrażliwość i chęć troski o innych.”

W treści pisma przedstawiają również główne osiągnięcia WOŚP, a wśród nich ponad 1,3 miliarda złotych na sprzęt medyczny; zakup 65 200 nowoczesnych urządzeń medycznych, przebadanie 6 529 902 noworodków na okoliczność wad słuchu (niemal 100% populacji noworodków); wyposażenie 325 oddziałów neonatologicznych w 554 urządzenia Infant Flow; stworzenie 21 centrów leczenia retinopatii, przebadanie 254 919 wcześniaków i uratowanie wzroku 10 692 z nich; zakup dla najmłodszych dzieci 2 978 osobistych pomp insulinowych; szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w amerykańskim systemie AHA. Kursy ukończyło prawie 10 tysięcy osób.

Pomysł nie jest nowy. Ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy istnieją już m.in. na warszawskim Ursynowie, w Białej Podlaskiej, Kołobrzegu i Białymstoku.

– Projekt opracowali sympatycy i członkowie grodziskiego koła Partii Zielonych. Popieram całym sercem. Myślę, że jest to fantastyczna inicjatywa, która będzie się cieszyła dużym poparciem lokalnego społeczeństwa. Ostateczna decyzja jednak leży po stronie burmistrza oraz rady miejskiej – komentuje Mirosław Kaznowski, współprzewodniczący grodziskiego koła Partii Zieloni.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ile WOSP zebrał w sumie i co z różnicą wydaną na sprzęt a zebraną?

gosc
10-02-2021 17:26

Przekręty są tak potężne, że nawet minister Ziobro z wiernymi sobie zastępami prokuratorów nie jest w stanie ich rozwikłać od 6 lat.

Frodo
10-02-2021 18:43

A kiedy popis grodziskich wladz rondo krolewska okrezna zostanie nazwane rondem kałuża? :)

Agnieszka
10-02-2021 18:49

pokaż wszystkie komentarze (14)

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.