TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

02 2022

Będzie przebudowa drogi 719 w naszym regionie. Najpierw projekt


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBędzie przebudowa drogi 719 w naszym regionie. Najpierw projekt - Grodzisk News


Niedawno w publikatorze Brwinowa pojawił się przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy drogi 719 na odcinku biegnącym przez Brwinów, Milanówek i Podkowę Leśną. Chodzi o tzw. skrzyżowanie na Turczynku, czyli krzyżówkę drogi 719 z ulicami Królewską oraz Brwinowską.


Rzecz objaśnia na swoim Facebooku burmistrz Arkadiusz Kosiński. – To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, na którym często dochodzi do wypadków i kolizji i które notorycznie jest blokowane przez pojazdy skręcające w lewo z Milanówka w kierunku Brwinowa (brak pasa lewoskrętu przy dużym natężeniu ruchu od strony Warszawy zmusza kierowców do długiego oczekiwania na możliwość skrętu w lewo a przy tym zatrzymuje wszystkie kolejne pojazdy chcące jechać prosto). W dni powszednie, nie lada wyczynem jest również wyjazd od strony Brwinowa w lewo w kierunku Pruszkowa i Warszawy, przejazd prosto od strony Brwinowa e kierunku Owczarni oraz wyjazd od strony Owczarni w lewo w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Paradoksalnie, to skrzyżowanie - pomimo, że znajduje się dość daleko od granicy Naszej Gminy - ma dla nas dość duże znaczenie, bowiem zlokalizowane jest na najkrótszej i najprostszej drodze łączącej miasto Brwinów z sołectwem Owczarnia a nadto codziennie korzysta z niego wielu naszych mieszkańców – mówi włodarz brwinowskiej gminy, która ma być liderem partnerstwa samorządów w opracowaniu projektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat Grodziski sfinansuje 40% kosztów dokumentacji, Milanówek 25% kosztów; Podkowa Leśna tyle samo; a Brwinów dorzuci pozostałe dziesięć procent, a także weźmie na siebie zlecenie i koordynację prac projektowych.

Województwo mazowieckie natomiast, po otrzymaniu dokumentacji projektowej, sfinansuje koszty fizycznej przebudowy skrzyżowania. – Kilka dni temu, jako lider porozumienia, ogłosiliśmy przetarg na projektowanie i do wtorku 8 lutego czekamy na oferty a sama dokumentacja powinna być wykonana do 15 grudnia. Jeśli się to powiedzie, to skrzyżowanie zostanie przebudowane w 2023 r. lub w 2024 r. – mówi burmistrz Kosiński.

Projekt ma obejmować przebudowę jezdni skrzyżowania z wydzieleniem pasów lewoskrętów z DW nr 719 ul. Królewskiej w obydwie odnogi ul. Brwinowskiej; wykonanie sygnalizacji świetlnej; zapewnienie przejść dla pieszych przez jezdnie ul. Królewskiej i ul. Brwinowskiej oraz przejazdu dla rowerzystów przez jezdnię ul. Brwinowskiej; doświetlenie ww. przejść dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów; przebudowę odwodnienia drogi; przebudowę ewentualnych kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu, w tym na pewno z podziemnymi i napowietrznymi sieciami energetycznymi.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A może rondo byloby tansze

Kira
06-02-2022 21:55

Przy okazji warto byłoby poprawić wjazd do Brwinowa do ul grodziskiej i zrobić ścieżkę rowerową wzdłuż niej do galerii Brwinów. A tak wjazd do brwinowa totalny obciach, no i niebezpieczny. A jeszcze po drodze przedszkole.

Piotr
06-02-2022 23:49

Witam państwo w państwie. W Brwinowie wystarczy już ścieżek rowerowych i wycinania drzew oraz niszczenie krajobrazu. A ścieżki rowerowe są od trasy do galeri Podkowa Leśna .

Paweł
08-02-2022 13:00

Nie no kuźwa Bangladesz, nie no średniowiecze, skrzyżowanie będą robić 2 lata!!!! Do grudnia papiery, a skrzyżowanie w "24" będzie. Jak jeździłem po Niemczech kiedyś pamiętam jak kawałek autostrady ze 4 kilometry przebili się przez jakąś górę, skały, położyli asfalt itd i ogarnęli to w 1.5 miesiąca!!!!! A u nas? Ręce opadają!!!!

Obserwator
07-02-2022 16:01
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.