03 09 2019

Będzie nowy wóz dla grodziskiej OSP

03.09.2019, godz.: 10:57
Będzie nowy wóz dla grodziskiej OSP
fot. GrodziskNews

Od końca grudnia 2018 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku dysponuje nowym ciężkim samochodem pożarniczym marki Scania. Pod koniec tego roku do garażu OSP ma natomiast przyjechać nowy lekki wóz ratowniczo-gaśniczy.

Tak wynika z ogłoszonego niedawno przetargu przez grodziski magistrat. Postępowanie ma wyłonić firmę, która wykona i dostarczy pojazd strażakom. Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, że chodzi o fabrycznie nowy pojazd o masie do 3,5 tony i mocy silnika minimum 120 koni mechanicznych i emisji spalin mieszczącej się w tzw. normie euro 6.

Pojazd o wysokości przynajmniej 2,5 metra pomieści w kabinie łącznie dziewięciu strażaków – w układzie miejsc: 1+2+3+3. Poza standarodwy wyposażeniem wozu – tak wewnątrz, jak i na zewnątrz – będzie on wyposażony w sprzęt potrzebny do sprawnego prowadzenia akcji.

Przedział sprzętowy wykonany będzie z blachy ryflowanej, uchwyty montażowe w podłodze w ilości minimum czterech. Oświetlenie przedziału sprzętowego. Przeprowadzony przegląd dla pojazdu uprzywilejowanego. Wykonanie instalacji elektrycznej i antenowej do radiostacji. Hak holowniczy.

Pojazd ma być gotowy najpóźniej do 13 grudnia.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata