TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

07 2021

Będzie nowy plac zabaw przy brwinowskiej Dwójce


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy BrwinówBędzie nowy plac zabaw przy brwinowskiej Dwójce - Grodzisk News


Jesienią 2021 r. przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie zakończy się budowa nowego placu zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnia, linarium, tor przeszkód i stoliki do gier planszowych, staną w miejscu wysłużonych urządzeń wymagających pilnej wymiany.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na odnowionym placu zabaw znajdą swoje miejsce nowe ciekawe zabawki plenerowe. Dzieci będą mogły korzystać ze zjeżdżalni zintegrowanej z zestawem zabawowym, huśtawek wahadłowych, wspinać się na piramidę wykonaną z lin i pokonywać tor przeszkód. W chwilach odpoczynku będzie można skryć się w minidomku. Dla trochę starszych dzieci i towarzyszących im dorosłych zostaną zamontowane stoliki do gry w szachy, warcaby i w chińczyka. Nowe miejsce zabaw będzie wykonane z trwałych, bezpiecznych, certyfikowanych materiałów i urządzeń spełniających aktualne wymogi i warunki polskich norm bezpieczeństwa. Dotychczasowa nawierzchnia placu zabaw oraz zamontowane na nim urządzenia były już mocno wysłużone i wymagały pilnej wymiany.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na wykonanie tego zadania gmina podpisała umowę z wyłonionym w przetargu oferentem – firmą RUTKOWSKI Tadeusz Rutkowski z Pruszkowa. Wykonawca ma 3 miesiące na realizację inwestycji. Tym samym już jesienią dzieci uczęszczające do brwinowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, a także te mieszkające w okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy Żwirowej 16, będą mogły korzystać z atrakcyjnego, nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw.

Prace budowlane już ruszyły. Zdemontowano i wywieziono stare urządzenia zabawowe oraz nawierzchnię. Kolejne etapy inwestycji przed nami.

Koszt zadania wynosi 300 000,00 zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.