06 11 2015

Będzie nowy łącznik Chełmońskiego z Daleką

06.11.2015, godz.: 14:32
Będzie nowy łącznik Chełmońskiego z Daleką
fot. GrodziskNews

Grodzisk zamierza wybudować drogę, która połączy ul. Chełmońskiego leżącą w ciągu trasy wojewódzkiej nr 579 z ul. Daleką. Najpierw musi jednak powstać kompleksowy projekt.

Dopiero co gmina ogłosiła przetarg, w którym powinna wyłonić wykonawcę projektu budowlanego nowej drogi. O tym, że takowa powstanie wiadomo było od dawna, zwłaszcza że magistrat posiada już koncepcję połączenia drogowego ul. E. Plater z ul. Chełmońskiego, a obejmuje ona również właśnie odcinek od Chełmońskiego do Dalekiej.

Obie drogi, czyli Chełmońskiego i Daleka, leżą wobec siebie równolegle, a jedyne połączenie między nimi stanowi ul. Sadowa. Z komunikacyjnego punktu widzenia nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie i potrzebne jest lepsze, chociażby po to, aby zapewnić szybszy dojazd do i z drogi wojewódzkiej nr 579, m.in. do Szpitala Zachodniego. Nowa droga powstanie bowiem po południowej stronie placówki.

Urzędnicy podkreślają, że nowa ulica stanowić będzie wygodę nie tylko dla mieszkańców. Będzie również użyteczna dla służb medycznych – pogotowia Falck Medycyna czy bazy karetek na ul. Chełmońskiego.

Zanim jednak będzie można mówić o budowie, najpierw postać musi powstać projekt, na którego wykonanie zwycięzca przetargu będzie miał 240 dni od chwili podpisania umowy. Wydaje się więc, że realizacja inwestycji wchodziłaby w grę najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

NOWA ULICA W GRODZISKU

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata