05 11 2019

Będzie nowoczesne hospicjum w Błoniu. Placówka dostępna też dla sąsiednich powiatów

05.11.2019, godz.: 17:08
Będzie nowoczesne hospicjum w Błoniu. Placówka dostępna też dla sąsiednich powiatów
fot. Pixabay

Samorząd województwa mazowieckiego przekaże 4 mln zł na budowę hospicjum. Placówka zapewni miejsca dla 32 pacjentów. To ważna inwestycja w szczególności dla mieszkańców powiatów sochaczewskiego, grodziskiego, pruszkowskiego, nowodworskiego, a także samej Warszawy. Jutro umowę w tej sprawie z beneficjentem podpisze marszałek Adam Struzik.

Hospicjum powstanie w ścisłym sąsiedztwie parku i Domu Pomocy Społecznej. Będzie to obiekt parterowy składający się z pięciu brył. W najbliższym otoczeniu zasadzona zostanie zieleń, która będzie spełniać funkcję parkową. Powstanie tu też 40 miejsc parkingowych.

Z ośrodka będą zapewne korzystać także mieszkańcy sąsiednich powiatów, w tym grodziskiego. Przekazanie przez urząd marszałkowski Mazowsza wsparcia finansowego w wysokości czterech milionów złotych pomoże zrealizować inwestycję prędzej niż później.

Na środę, 6 listopada w starostwie powiatu warszawskiego zachodniego nastąpi podpisanie umowy potwierdzającej przekazanie tych pieniędzy na inwestycję

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.