12 03 2019

Będzie kompleksowa przebudowa Helenowskiej. Przetarg ogłoszony

12.03.2019, godz.: 14:38
Będzie kompleksowa przebudowa Helenowskiej. Przetarg ogłoszony
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Podkowa Leśna szykuje się do generalnej przebudowy kolejnej ważnej komunikacyjnie drogi w mieście. Magistrat ogłosił niedawno przetarg na modernizację ul. Helenowskiej.

Inwestycja obejmie odcinek od Brwinowskiej do Jeleniej i ma zostać przeprowadzona w dwóch etapach, tak by nie było konieczności zamknięcia ulicy od razu na całej długości. Pierwszy etap zakłada przebudowę fragment od Głównej do Jeleniej, a drugi – od Brwinowskiej do Głównej.

Czas na kolejną drogę. Mieszkańcy ulicy Helenowskiej w Podkowie od lat czekają na jej przebudowę, szczególnie w trudnej sytuacji są ci, którzy wodę w czasie deszczu mają w swoich garażach i piwnicach, dlatego myślę, że ucieszą się z ogłoszonego właśnie przetargu (Budowa od Jeleniej do Brwinowskiej w dwóch etapach: Główna – Jelenia i Główna – Brwinowska). Oby znalazł się wykonawca – napisał dziś na swoim Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że ewentualny wykonawca najpierw rozbierze istniejącą nawierzchnię, a następnie przeprowadzi korytowanie pod nową jezdnię, zjazdy i chodniki. Droga zostanie wyposażona w odwodnienie odprowadzające nadmiar deszczówki. PO obu stronach ulicy pojawią się chodniki z kostki betonowej, z tego samego materiału wykonane będą zjazdy do posesji. Ponadto przy ulicy zorganizowane zostaną miejsca do parkowania.

W ciągu ulic przebudowana zostanie też krzyżówka – będzie funkcjonować jako skrzyżowanie wyniesione.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, będzie miał czas na realizację inwestycji do 1 czerwca 2020 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.