TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

03 2019

Będzie kompleksowa przebudowa Helenowskiej. Przetarg ogłoszony


Grodzisk News


Będzie kompleksowa przebudowa Helenowskiej. Przetarg ogłoszony - Grodzisk News


Podkowa Leśna szykuje się do generalnej przebudowy kolejnej ważnej komunikacyjnie drogi w mieście. Magistrat ogłosił niedawno przetarg na modernizację ul. Helenowskiej.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Inwestycja obejmie odcinek od Brwinowskiej do Jeleniej i ma zostać przeprowadzona w dwóch etapach, tak by nie było konieczności zamknięcia ulicy od razu na całej długości. Pierwszy etap zakłada przebudowę fragment od Głównej do Jeleniej, a drugi ? od Brwinowskiej do Głównej.

Czas na kolejną drogę. Mieszkańcy ulicy Helenowskiej w Podkowie od lat czekają na jej przebudowę, szczególnie w trudnej sytuacji są ci, którzy wodę w czasie deszczu mają w swoich garażach i piwnicach, dlatego myślę, że ucieszą się z ogłoszonego właśnie przetargu (Budowa od Jeleniej do Brwinowskiej w dwóch etapach: Główna - Jelenia i Główna - Brwinowska). Oby znalazł się wykonawca ? napisał dziś na swoim Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że ewentualny wykonawca najpierw rozbierze istniejącą nawierzchnię, a następnie przeprowadzi korytowanie pod nową jezdnię, zjazdy i chodniki. Droga zostanie wyposażona w odwodnienie odprowadzające nadmiar deszczówki. PO obu stronach ulicy pojawią się chodniki z kostki betonowej, z tego samego materiału wykonane będą zjazdy do posesji. Ponadto przy ulicy zorganizowane zostaną miejsca do parkowania.

W ciągu ulic przebudowana zostanie też krzyżówka ? będzie funkcjonować jako skrzyżowanie wyniesione.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, będzie miał czas na realizację inwestycji do 1 czerwca 2020 roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.