14 09 2020

Będzie druga tura wyborów na wójta w Baranowie

14.09.2020, godz.: 13:31
Będzie druga tura wyborów na wójta w Baranowie
fot. gmina-baranow.pl

42,67 procent mieszkańców Baranowa uprawnionych do głosowania poszło w niedzielę do urn, aby wziąć udział w przedterminowych wyborach na wójta gminy. Spośród pięciorga kandydatów najwięcej głosów zdobyły dwie kandydatki i to one zmierzą się w drugiej turze.

Do pierwszej tury stanęło pięcioro kandydatów, na których oddano łącznie 1790 ważnych głosów. Najwięcej głosów zebrały Wioletta Małgorzata Mechocka – 669 i Agata Marzena Trzop-Szczypiorska – 616. Za nimi uplasowali się Mariusz Chyłek z 296 głosami i dotychczasowy p.o. wójta Piotr Ryszard Faruga, który dostał 159 głów. Na Henryka Euguniasza Tuszyńskiego zagłosowało 50 mieszkańców.

Tym samym o wyborze nowego wójta Baranowa mieszkańcy zdecydują w derugiej turze. Ta odbędzie się za dwa tygodnie 27 września.

Wybory przedterminowe są pokłosiem odwołania wójta Waldemara Brzywczego w drodze referendum z czerwca tego roku.

Protokół z głosowania w pierwszej turze TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.