reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

08 2023

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.pl1 - Grodzisk News


Korki w godzinach szczytu na ul. 3 Maja w Grodzisku niebawem powinny zniknąć. Przepustowość skrzyżowania z ul. Okulickiego ma wzrosnąć poprzez przebudowę i zmianę stałej organizacji ruchu.


Pod koniec kwietnia tego roku grodziscy radni podjęli uchwałę ws. przejęcia przez gminę od powiatu zarządzania częścią drogi powiatowej nr 1526W (ul. 3 Maja) na odcinku, od ul. Przejazdowej do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi powiatowej tj. ul. Okulickiego (dawna droga wojewódzka 579) oraz częścią ul. Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ul. Armii Krajowej. W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania poprzez utworzenie osobnego pasa do skrętu w prawo z ul. 3 Maja na ul. Okulickiego są niezbędne do „poprawy funkcjonalności i przejezdności skrzyżowania”. Wyznaczenie takiego pasa według radnych zmniejszyłoby uciążliwości związane z korkami i dość częstymi kolizjami w tym rejonie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I faktycznie taki pas powinien znacznie zmniejszyć korki, które zwłaszcza w godzinach szczytu tworzą się na ul. 3 Maja w kierunku ul. Okulickiego. Wczoraj natomiast grodziska gmina ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Okulickiego. Na czym ma polegać przebudowa?

W przetargu czytamy: „Przebudowa ul. 3 Maja zakłada zwiększenie długości dodatkowego pasa na wlocie wschodnim skrzyżowania oraz zmianę organizacji ruchu w celu poprawienia przepustowości, w szczególności przepustowości wlotu wschodniego. Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzenia na wlocie wschodnim skrzyżowania tylko możliwości jazdy na wprost (tj. w ulicę 3 Maja) oraz skrętu w prawo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku na wiadukt) bez możliwości skrętu w lewo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku do centrum). Z uwagi na tą zmianę konieczna będzie również przebudowa wlotu zachodniego skrzyżowania, tak aby dopasować tory ruchu pojazdów do nowej organizacji ruchu”. Oznacza to, że od strony Milanówka na ul. 3 Maja będą dostępne osobne pasy do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo. Nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ul. 3 Maja w ul. Okulickiego.

Inwestycji ma towarzyszyć przebudowa chodników, przebudowa zjazdów oraz przebudowa sieci uzbrojenia terenu. Może być również konieczna wycinka niektórych drzew, choć w zamówieniu zaznaczono, że wykonawca powinien dążyć do tego, aby zminimalizować liczbę wycinek.

Wykonawca będzie miał 12 miesięcy od daty podpisania umowy na opracowania mapy do celów projektowych z inwentaryzacją zieleni, opracowanie projektu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, opracowanie czasowej oraz stałej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych oraz odbiory.

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg - Grodzisk Newsfoto: GrodziskNews.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
30-08-2023 13:11

1

1
30-08-2023 15:40

1

1
30-08-2023 15:53

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.