reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

04 2021

Będzie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi powiatowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Będzie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi powiatowej - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku zamierza zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przy ul. Widokowej w Radoniach poprzez budowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż tej ruchliwej trasy.


Ulica Widokowa była sukcesywnie modernizowana, wzdłuż drogi między Grodziskiem a Radoniami powstały też ciągi piesze, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu. Jednak chodnik kończy się przy ul. Motylkowej i dalej już trzeba iść poboczem lub krawędzią jezdni. W przyszłości ma to się zmienić, Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił przetarg na zaprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Widokowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dokumentacja ma obejmować 1400-metrowy odcinek wzdłuż ul. Widokowej od ul. Motylkowej do ul. Centralnej w Radoniach. Ciąg pieszo-rowerowy ma mieć szerokość od 3 do 3,5 metra, nawierzchnię asfaltową. Projekt ma uwzględniać wjazdy na tereny działek o nawierzchni z kostki szarej.

Jednak na realizację tego zadania będzie trzeba poczekać. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy od daty podpisania umowy, a potem będzie można ogłosić przetarg na budowę.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.