TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

02 2021

Będzie budowa odwodnienia w ul. Kilińskiego, zmiany w ruchu samochodów w Grodzisku


Grodzisk News


foto: Archiwum/GrodziskNewsBędzie budowa odwodnienia w ul. Kilińskiego, zmiany w ruchu samochodów w Grodzisku - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do budowy odwodnienia w ul. Kilińskiego. Niedawno ogłoszono przetarg, a sama inwestycja oznaczać będzie także zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta.


Ulica Kilińskiego położona jest w centrum Grodzisk. Jest to jednokierunkowa, odcinkami dwupasmowa droga gminna o nawierzchni asfaltowej z obustronnymi chodnikami z kostki brukowej. W ulicy znajdują się kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, linie energetyczne, linie teletechniczne oraz przyłącza od tych sieci do budynków i działek. Przy ulicy, w obrębie planowanej budowy kanalizacji deszczowej jest również szkoła podstawowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach inwestycji wykonawca wybuduje kompleksowe odwodnienie drogi. Deszczówkę odprowadzał będzie kanał na odcinku ponad 360 metrów i średnicy rury 400 milimetrów. Konieczna będzie zatem rozbiórka jezdni, roboty ziemne i wykopowe, a to z kolei pociągnie za sobą zmiany w organizacji ruchu na ul. Kilińskiego i być może ulicach do niej przylegających.

Opracowanie szczegółowej organizacji ruchu należeć będzie do wykonawcy, który określi jak długo zmiany komunikacyjne potrwają i czy na przykład będą modyfikacje w toku budowy odwodnienia.

Dodajmy, że po zakończeniu robót asfaltowa nawierzchnia zostanie odtworzona. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu pół roku od zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.