TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

02 2021

Będzie budowa odwodnienia w ul. Kilińskiego, zmiany w ruchu samochodów w Grodzisku


Grodzisk News


foto: Archiwum/GrodziskNewsBędzie budowa odwodnienia w ul. Kilińskiego, zmiany w ruchu samochodów w Grodzisku - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do budowy odwodnienia w ul. Kilińskiego. Niedawno ogłoszono przetarg, a sama inwestycja oznaczać będzie także zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta.


Ulica Kilińskiego położona jest w centrum Grodzisk. Jest to jednokierunkowa, odcinkami dwupasmowa droga gminna o nawierzchni asfaltowej z obustronnymi chodnikami z kostki brukowej. W ulicy znajdują się kanalizacja sanitarna, wodociąg, gazociąg, linie energetyczne, linie teletechniczne oraz przyłącza od tych sieci do budynków i działek. Przy ulicy, w obrębie planowanej budowy kanalizacji deszczowej jest również szkoła podstawowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach inwestycji wykonawca wybuduje kompleksowe odwodnienie drogi. Deszczówkę odprowadzał będzie kanał na odcinku ponad 360 metrów i średnicy rury 400 milimetrów. Konieczna będzie zatem rozbiórka jezdni, roboty ziemne i wykopowe, a to z kolei pociągnie za sobą zmiany w organizacji ruchu na ul. Kilińskiego i być może ulicach do niej przylegających.

Opracowanie szczegółowej organizacji ruchu należeć będzie do wykonawcy, który określi jak długo zmiany komunikacyjne potrwają i czy na przykład będą modyfikacje w toku budowy odwodnienia.

Dodajmy, że po zakończeniu robót asfaltowa nawierzchnia zostanie odtworzona. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu pół roku od zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.