reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Będzie bardzo gorąco... O tym trzeba pamiętać

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

Będzie bardzo gorąco... O tym trzeba pamiętać - Grodzisk News


Z całego szeregu upalnych dni, dziś czeka nas ten najgorętszy. W szczytowym okresie dnia temperatura sięgnie nawet 35 stopni Celsjusza. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenia przed upałem, które pozostaną w mocy do samego wieczora. Pamiętajmy i kilku ważnych rzeczach, aby zabezpieczyć swoje zdrowie przed wymagającą pogodą.


Synoptycy IMGW wydali na dziś alert drugiego i trzeciego – najwyższego – stopnia dla niemal całego kraju. Nasz powiat otrzymał „dwójkę”, co nie znaczy, że można to ostrzeżenie zlekceważyć. Przewiduje się bowiem upał z temperaturami od 32 do 34 stopni Celsjusza, a miejscami może wynieść nawet 35 stopni.

W taką pogodę powinniśmy unikać przebywania na słońcu i pić dużo wody. Specjaliści wskazują jednak więcej aspektów, o których należy pamiętać, aby uchronić swoje zdrowie przed szkodliwymi skutkami upału.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia w godzinach największego nasłonecznienia, czyli od około 10:00 do 16:00. Staraj się spędzać czas w klimatyzowanych pomieszczeniach lub w cieniu. Unikaj długotrwałego przebywania na słońcu.

Ogranicz intensywną aktywność fizyczną do wczesnych godzin porannych lub późnych godzin wieczornych, kiedy jest chłodniej. Uważaj na objawy przegrzania, takie jak zawroty głowy, nudności, osłabienie, ból głowy, szybkie bicie serca czy skurcze mięśni. Jeśli poczujesz się źle, natychmiast przemieść się w chłodne miejsce, nawodnij się i, jeśli to konieczne, zasięgnij porady lekarskiej.

Spożywaj lekkie posiłki, unikaj ciężkostrawnych i tłustych potraw. Jedz dużo owoców i warzyw, które zawierają wodę i pomagają utrzymać nawodnienie.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Kafarski: Podstawowym celem jest utrzymanie

Nowy szkoleniowiec grodziskiej Pogoni Tomasz Kafarski w rozmowie z klubowymi mediami poinformował jakie cele zostały przed nim postawione. Klub z Grodziska Mazowieckiego ma przede wszystkim się utrzymać w lidze.

Rozbudowa drogi w Bieganowie może ruszać. Jest umowa z wykonawcą

Jest zielone światło dla rozbudowy ul. Gwiazdy Polarnej w Bieganowie. Dziś wójt gminy Jaktorów Rafał Drązikowski podpisał umowę z wykonawcą.

Kto wybuduje Kolej Dużych Prędkości m.in. na terenie grodziskiej gminy? Sześciu wykonawców w grze

Jedna firma i pięć konsorcjów ma szansę na budowę Kolei Dużych Prędkości na odcinku biegnącym przez gminy Grodzisk Mazowiecki i Brwinów w ramach budowy Portu Polska.

Ruszył remont trasy 720. Są utrudnienia w ruchu

Rozpoczął się kompleksowy remont drogi wojewódzkiej nr 720 biegnący od Otrębus do Nadarzyna. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

GPA. Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem do Kampinoskiego Parku Narodowego w lipcu

W tym miesiącu Grodziskie Przewozy Autobusowe zorganizują jeszcze sześć bezpłatnych wycieczek do Kampinoskiego Parku Narodowego. Będą zarówno wycieczki piesze jak i rowerowe.

Kradzież na Armii Krajowej w Grodzisku. Poszkodowany stracił 45 tys. zł

69-letni mężczyzna został okradziony na ul. Armii Krajowej w Grodzisku z pieniędzy, które wyjął wcześniej z banku. Stracił około 45 tys. zł. Sprawcą okazał się obywatel Gruzji, który już jest w rękach policji.

Motyle znów ozdobią Grodzisk

Kolorowe motyle, które po raz pierwszy pojawiły się w Grodzisku w minionym roku znów pojawią się na ulicach Grodziska. Pierwsze ozdoby już zostały zawieszone w grodziskich Łąkach.

Stacjonarne biletomaty do wymiany. Wkrótce ruszą prace przy stacjach i przystankach WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza nowe urządzenia do sprzedaży biletów. W drugiej połowie lipca na peronach rozpoczną się prace instalacyjne. Proces ten wymusi czasowe wyłączenia automatów. W tym czasie pasażerowie będą mogli kupić bilety tylko w kasach oraz online





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.