06 06 2019

Będą połączenia autobusowe Grodziska z Baranowem i Błoniem

06.06.2019, godz.: 07:26
Będą połączenia autobusowe Grodziska z Baranowem i Błoniem
fot. GrodziskNews

Grodzisk we współpracy z Baranowem i Błoniem uruchomi dwa połączenia autobusowe przebiegające przez każdą z gmin. – Linie ułatwią życie przede wszystkim osobom dojeżdżającym do pracy w Grodzisku, a także tym którzy, potrzebują się dostać na przykład do Szpitala Zachodniego – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Linie będą obsługiwane przez grodziskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, a ich finansowanie zapewni każda z gmin w granicach swojego obszaru. Jak na razie domknąć trzeba jednak kwestie formalne. Grodzisk przyjął uchwały dotyczące zawiązania porozumień międzygminnych, a po ich podpisaniu przez włodarzy Grodziska, Baranowa i Błonia urzędnicy zaczną opracowywać szczegóły kursowania linii.

– Gminy Baranów i Błonie zwróciły się do nas z propozycją nawiązania takiej współpracy z myślą przede wszystkim o mieszkańcach, którzy dojeżdżają do pracy w Grodzisku czy do naszego szpitala lub innych instytucji – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński.

Kiedy zatem można spodziewać się startu linii oznaczonych jako 3A (Grodzisk – Błonie) oraz 3B (Grodzisk – Kaski)? – Przewidujemy, że autobusy wyruszą na trasy w wakacje: w lipcu lub sierpniu – podkreśla Benedykciński. Zgodnie z treścią porozumień mają działać do końca marca 2020 roku, ale zapewne z opcją przedłużenia.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata