reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

07 2021

Będą modernizacje obiektów sportowych w regionie, m.in. w Grodzisku i Milanówku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Remont boiska sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku, modernizacje kortów tenisowych w Milanówku i Cegłowie czy wreszcie modernizacja Orlika w Brwinowie. to kilka spośród 23 inwestycji z subregionu warszawskiego zachodniego, które otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano ponad 3,8 mln zł.


Ta edycja jest wyjątkowa. Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego po analizie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel z pierwotnie zakładanych 10 mln zł do prawie 31 mln zł. W ten sposób daliśmy szansę wszystkim samorządom, które przygotowały dobre wnioski i przedstawiły najciekawsze inicjatywy – mówi marszałek Mazowsza Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

I tak na remont wielofunkcyjnego boiska sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim powiat otrzymał prawie 120 tys. zł, Milanówek dostał przeszło 160 tysięcy na stworzenie zaplecza szatniowo-sanitarnego dla historycznych niekrytych kortów tenisowych. Do Cegłowa w gminie Baranów trafi 85 tysięcy na rewitalizację tamtejszych kortów tenisowych. Brwinów dostał 200 tysięcy na modernizację boiska Orlik w Żółwinie. Nadarzyn chce z kolei wybudować boisko wraz z torem rolkarskim w Starej Wsi. W Błoniu niespełna 120 tys. zł pójdzie na modernizację boiska do gry w teqball.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Od początku jego trwania w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości blisko 31 mln zł. Wśród tych projektów znalazły się również 23 inwestycje z subregionu warszawskiego zachodniego, zauważa przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba. – Na ich realizację przeznaczyliśmy ponad 3,8 mln zł. Powstaną nie tylko nowe obiekty, jak np. boisko i bieżnia przy szkole w Wojszczycach. Odnowione zostaną też te, które wymagają pilnych remontów i modernizacji, w tym m.in. Orlik w Żółwinie czy korty tenisowe w Cegłowie.

W ramach MIWIS 2021 o pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo-rekreacyjnych (z wyłączeniem placów zabaw). Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.