23 02 2020

Będą kolejne drogi rowerowe w gminie

23.02.2020, godz.: 15:15
Będą kolejne drogi rowerowe w gminie
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Osowieckiej i Warszawskiej w Grodzisku. Dokumentacja obejmie także projekty przystanków autobusowych w trzech lokalizacjach.

Projekt ścieżki wzdłuż ul. Osowieckiej ma obejmować odcinek od ulicy Niedźwiedziej do ulicy Promiennej (po stronie wschodniej). Z kolei ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Warszawskiej ma znajdować po stronie północnej i obejmować odcinek od ulicy Batorego do ulicy Tarnowskiej. W obu przypadkach w tych lokalizacjach obecnie znajduje się chodnik z kostki.

Jeżeli chodzi o przystanki, to zatoka przy ul. Warszawskiej ma znajdować po stronie południowej w bliskim sąsiedztwie ze skrzyżowaniem z ulica Batorego, a jej lokalizacja pokrywa się obecnie z przydrożnym rowem odparowującym. Na ul. Radońskiej przystanek ma zostać zaprojektowany w rejonie ul. Spokojnej naprzeciwko dworca WKD, a na ul. Dalekiej na wysokości Szpitala Zachodniego.

Firma, która wygra przetarg będzie miała 240 dni na realizację zadania. Gdy projekty będą gotowe, gmina będzie mogła przystąpić do budowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.