23 02 2020

Będą kolejne drogi rowerowe w gminie

23.02.2020, godz.: 15:15
Będą kolejne drogi rowerowe w gminie
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Osowieckiej i Warszawskiej w Grodzisku. Dokumentacja obejmie także projekty przystanków autobusowych w trzech lokalizacjach.

Projekt ścieżki wzdłuż ul. Osowieckiej ma obejmować odcinek od ulicy Niedźwiedziej do ulicy Promiennej (po stronie wschodniej). Z kolei ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Warszawskiej ma znajdować po stronie północnej i obejmować odcinek od ulicy Batorego do ulicy Tarnowskiej. W obu przypadkach w tych lokalizacjach obecnie znajduje się chodnik z kostki.

Jeżeli chodzi o przystanki, to zatoka przy ul. Warszawskiej ma znajdować po stronie południowej w bliskim sąsiedztwie ze skrzyżowaniem z ulica Batorego, a jej lokalizacja pokrywa się obecnie z przydrożnym rowem odparowującym. Na ul. Radońskiej przystanek ma zostać zaprojektowany w rejonie ul. Spokojnej naprzeciwko dworca WKD, a na ul. Dalekiej na wysokości Szpitala Zachodniego.

Firma, która wygra przetarg będzie miała 240 dni na realizację zadania. Gdy projekty będą gotowe, gmina będzie mogła przystąpić do budowy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata