12 08 2020

Będą inwentaryzować piece. Urzędnicy odwiedzą mieszkańców

12.08.2020, godz.: 07:15
Będą inwentaryzować piece. Urzędnicy odwiedzą mieszkańców
Fot. Pixabay

Milanówek, który otrzymał prawie 170 tysięcy złotych, zapowiada przeprowadzenie inwentaryzacji pieców i innych urządzeń grzewczych u mieszkańców miasta.

Według tych zapowiedzi urzędnicy mają zrealizować kontrole do końca bieżącego roku. – Dofinansowane zadanie polega na zinwentaryzowaniu na terenie Gminy Milanówek wszystkich źródeł ciepła w każdym lokalu oraz budynku położonym na terenie gminy ogrzewanym indywidualnie, w tym w szczególności: mieszkalnym (jednorodzinnym i wielorodzinnym), handlowym, usługowym oraz użyteczności publicznej – poinformował referat ochrony środowiska w milanowskim urzędzie.

Celem inwentaryzacji jest zlokalizowanie wszystkich źródeł niskiej emisji na terenie Gminy Milanówek, w których spalanie odbywa się w sposób nieefektywny. Zinwentaryzowanie wszystkich źródeł niskiej emisji pozwoli na zaplanowanie oraz wdrożenie skutecznych rozwiązań (m.in. programu dofinansowania wymiany kotłów) mających na celu obniżenie poziomów substancji szkodliwych w powietrzu, a skutkiem takich działań będzie poprawa stanu zdrowia i jakości życia naszych mieszkańców – dodał.

Harmonogram wizyt urzędników w celu sprawdzenia instalacji grzewczych nie jest jeszcze znany. Gdy się pojawi, poinformujemy o tym.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.