TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

04 2022

Baza reprezentacji Polski w Książenicach?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBaza reprezentacji Polski w Książenicach? - Grodzisk News


Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Czesław Michniewicz podkreślił, że obiekt Legia Training Center mógłby być również bazą kadry narodowej – wystarczy wybudować tam hotel. Jak się okazuje, taka inwestycja jest możliwa.


Niemal cała piłkarska Polska wie gdzie leżą Książenice, głównie dzięki Legia Training Center, czyli nowoczesnej bazie treningowej warszawskiej Legii. A okazuje się, że do Książenic mogą niebawem przyjeżdżać piłkarze nie tylko stołecznego klubu, ale i Bayernu Monachium, Juventusu Turyn czy Napoli. Pojawił się bowiem pomysł, aby utworzyć w LTC również bazę reprezentacji Polski.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Potrzebujemy czegoś takiego jak włoskie Coverciano (baza treningowa reprezentacji Włoch – przyp. red.), czegoś takiego jak Legia Training Center tylko z hotelem o wyższym standardzie, jeżeli mówimy o potrzebach reprezentacji i przede wszystkim z większą liczbą pokojów. Zastanawialiśmy się już nad LTC, ale tam nam właśnie brakowało pokojów – powiedział na kanale youtube „Meczyki” Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Jednak pojawił się pomysł żeby do LTC dobudować lepszy hotel. – Rozmawialiśmy na ten temat z panem premierem i taka propozycja padła. Taki hotel szybko się buduje, jak już boiska są gotowe to jest to najmniejszy problem. Ale to była luźna rozmowa – podkreślił Michniewicz.

Selekcjoner naszej kadry podkreślił, że pod względem logistycznym lokalizacja LTC w Książenicach jest świetna. – To idealne miejsce żeby tam bazę wybudować. Świetna logistyka, wszyscy lądują w Warszawie, a każdy dzień i każda godzina jest ważna. Mieszkałem i pracowałem tam przez ponad rok. Świetna baza, siłownia wybudowana i odnowa już jest. Wystarczy hotel i może być miejsce dla reprezentacji, czy szkoły trenerów – zaznaczył Czesław Michniewicz.

Okazuje się, że taka inwestycja jest w Książenicach możliwa. – Plan zagospodarowania, który uchwalili radni gminy Grodzisk Mazowiecki umożliwia tego typu inwestycję. Nikt jeszcze oficjalnie się z nami nie kontaktował w tej sprawie, ale będziemy się cieszyć z każdej takiej inwestycji w naszej gminie, tym bardziej jeżeli chodzi o inwestycję na rzecz reprezentacji Polski – powiedział nam burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Poniżej cały materiał serwisu „Meczyki” z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

"Ale jaja, ale jaja !!"

Jack L.
12-04-2022 16:40

a kto naprawdę na tym zarobi, wiadomo

lodzia
12-04-2022 17:27

przecież to nie książenice, a urszulin na mapie widać

bonia
13-04-2022 10:34

to nie Książenice tylko Urszulin

Supermario
12-04-2022 18:59

Nie masz racji. Adres: Legionistów 3, 05-825 Książenice

XD
12-04-2022 20:30

to co to jest w urszulinie?

Jejms
12-04-2022 23:27

Supermario ma rację. Adres adresem, a Legia Training Center leży w Urszulinie. Spójrzcie na mapkę sołectwa Urszulin - jest jak byk w Urszulinie. A teraz komu zależało, aby w adresie były Książenice? To znowu jakiś szwindel.

Becia
13-04-2022 09:34

Hotel dla reprezentacji da się wybudować, a szkoły dla młodych adeptów piłki nożnej się nie da. Mioduski czeka na gminę aż mu wybuduje za nasze, a gmina nie buduje szkół, bo ma inne ważne priorytety.

Becia
13-04-2022 09:36

Dokładnie. Całe LTC mieści się w Urszulinie ale Książenice brzmi bardziej elegancko,co ważne w snobistycznym korporacyjnym podejściu. Ale nawet Google maps podaje adres "Książenice".

Pietrek
24-04-2022 23:21

no musi też być restauracja obowiązkowo plus hotel, muzyczka dżezowa do trunków, ale obowiązkowo restauracja

orzeł
13-04-2022 10:38

a radni z pisu też głosowali za tym planem? pan lewandowski z pisu też głosował?

cienki bolek
13-04-2022 11:55

Łolaboga!!! W Urszulinie czy w Książenicach?! To jest temat! Co wy w tym Urszulinie mata? Drogę (wyboistą) z pierwszeństwem , na skrzyżowaniu której stoi wiejski sklepik + firmę transportową pod rosyjską banderą, reszta to pola,pola…Spokojnie ,nie zesrajta się ,bo dzięki prestiżowi Książenic i wasze łąki zdrożały. Dziękujcie za to ,bo nic po za tym nie wnosicie do rozwoju okolicy…

Walka o miedze
14-04-2022 04:41

no czyje łąki zdrożały? a to żeby nie było jak z parkiem majkela dżetsona. KTOŚ doradzał sprzedaż działek pod ten park, a potem.....szkoda pisać

Monika stąd
16-04-2022 21:00

bzdury jakieś, a infrastruktura to za czyje pieniądze, z unii, dotacji, lokalnych podatków, czy tego długu??? już jest jedno miasto książenice, zrobione z łąk pod lasem, w maryninie już przejechać normalnie nie można, za dużo ludzi, za dużo huku, za gęsto, na dobrych ziemiach trzeba płody uprawiać a nie betonować

rolnik nie z PGR
20-04-2022 21:20

Po co im hotel i to o wyższym standardzie? Za ciężką robotę się wziąć kopacze jedne a nie luksusowego hotelu wymagać...

DarekP
01-05-2022 21:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.