TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

04 2022

Baza reprezentacji Polski w Książenicach?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBaza reprezentacji Polski w Książenicach? - Grodzisk News


Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Czesław Michniewicz podkreślił, że obiekt Legia Training Center mógłby być również bazą kadry narodowej – wystarczy wybudować tam hotel. Jak się okazuje, taka inwestycja jest możliwa.


Niemal cała piłkarska Polska wie gdzie leżą Książenice, głównie dzięki Legia Training Center, czyli nowoczesnej bazie treningowej warszawskiej Legii. A okazuje się, że do Książenic mogą niebawem przyjeżdżać piłkarze nie tylko stołecznego klubu, ale i Bayernu Monachium, Juventusu Turyn czy Napoli. Pojawił się bowiem pomysł, aby utworzyć w LTC również bazę reprezentacji Polski.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Potrzebujemy czegoś takiego jak włoskie Coverciano (baza treningowa reprezentacji Włoch – przyp. red.), czegoś takiego jak Legia Training Center tylko z hotelem o wyższym standardzie, jeżeli mówimy o potrzebach reprezentacji i przede wszystkim z większą liczbą pokojów. Zastanawialiśmy się już nad LTC, ale tam nam właśnie brakowało pokojów – powiedział na kanale youtube „Meczyki” Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Jednak pojawił się pomysł żeby do LTC dobudować lepszy hotel. – Rozmawialiśmy na ten temat z panem premierem i taka propozycja padła. Taki hotel szybko się buduje, jak już boiska są gotowe to jest to najmniejszy problem. Ale to była luźna rozmowa – podkreślił Michniewicz.

Selekcjoner naszej kadry podkreślił, że pod względem logistycznym lokalizacja LTC w Książenicach jest świetna. – To idealne miejsce żeby tam bazę wybudować. Świetna logistyka, wszyscy lądują w Warszawie, a każdy dzień i każda godzina jest ważna. Mieszkałem i pracowałem tam przez ponad rok. Świetna baza, siłownia wybudowana i odnowa już jest. Wystarczy hotel i może być miejsce dla reprezentacji, czy szkoły trenerów – zaznaczył Czesław Michniewicz.

Okazuje się, że taka inwestycja jest w Książenicach możliwa. – Plan zagospodarowania, który uchwalili radni gminy Grodzisk Mazowiecki umożliwia tego typu inwestycję. Nikt jeszcze oficjalnie się z nami nie kontaktował w tej sprawie, ale będziemy się cieszyć z każdej takiej inwestycji w naszej gminie, tym bardziej jeżeli chodzi o inwestycję na rzecz reprezentacji Polski – powiedział nam burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Poniżej cały materiał serwisu „Meczyki” z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

"Ale jaja, ale jaja !!"

Jack L.
12-04-2022 16:40

a kto naprawdę na tym zarobi, wiadomo

lodzia
12-04-2022 17:27

to nie Książenice tylko Urszulin

Supermario
12-04-2022 18:59

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.