01 06 2020

Baseny czekają na wytyczne. Pływalnia w Grodzisku szykowana do otwarcia w sobotę

01.06.2020, godz.: 21:17
Baseny czekają na wytyczne. Pływalnia w Grodzisku szykowana do otwarcia w sobotę
Fot. grodzisk.pl

Choć od ubiegłotygodniowej konferencji rządu wiadomo, iż od 6 czerwca możliwe będzie otwarcie basenów i pływalni, to zarządcy obiektu nadal czekają na szczegółowe wytyczne sanitarne. Jak ustaliliśmy, Grodziski basen „Wodnik 2000” ma zostać w sobotę otwarty. Wiemy też nieco o zasadach, jakie mają panować na basenie.

Od wielu basen zarządzany przez grodziski ośrodek sportu i rekreacji pozostaje zamknięty ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Decyzja o otwarciu basenów każdorazowo zależeć będzie od zarządcy obiektu, a ten musi przy jej podejmowaniu kierować się wytycznymi Sanepidu.

Okazuje się, że grodziski basen, podobnie jak inne, czeka na wydanie stosownych regulacji. – Na razie opieramy się na ogólnym zapisie w rozporządzeniu, który mówi, że maksymalnie na torze będą mogły pływać cztery osoby. Na obiekcie oczywiście znajdować się będą środki do dezynfekcji, a pracownicy mają chodzić w maseczkach. Na razie to tylko tyle – mówią nam pracownicy OSiR-u.

– Jutro mamy otrzymać bardziej szczegółowe pismo w tej sprawie od inspektora sanitarnego. Wtedy moglibyśmy przekazać konkrety mieszkańcom. A zatem czekamy, ale przygotowujemy się na 6 czerwca – dodają.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.