reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

14

03 2023

Bardzo trudna sytuacja na kolei. KM wydają oświadczenie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosBardzo trudna sytuacja na kolei. KM wydają oświadczenie - Grodzisk News


Od 12 marca Koleje Mazowieckie wprowadziły skorygowany rozkład jazdy w związku z kolejnym etapem prac na stacji Warszawa Zachodnia. Z punktu widzenia pasażerów zmiany są znaczące, a co gorsza, wiele pociągów jest opóźnionych lub odwołanych. Przedstawiciel zarządu KM wydał w związku z tym oświadczenie.


Przypomnijmy, że zmiana rozkładu jest spowodowana m.in. prowadzoną przebudową stacji Warszawa Zachodnia przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która w głównej mierze polega na przekierowaniu większości pociągów pasażerskich na tzw. obwodową linię kolejową, do stacji Warszawa Gdańska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, „w poniedziałek, 13 marca, opóźnione były 94 pociągi KM, które planowo przejeżdżają przez stację Warszawa Zachodnia. Dzisiaj, 14 marca, sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Opóźnienia pociągów wynoszą nawet 100 minut.”

– Ze względu na powyższe utrudnienia wystosowaliśmy pismo do zarządcy infrastruktury w celu podjęcia pilnych i zdecydowanych działań, które pozwolą Spółce KM realizować usługi przewozowe, a podróżnym zagwarantują podróż punktualnie i w jak najlepszej jakości. Oczekujemy na jednoznaczne stanowisko PKP PLK S.A. Jako przewoźnik bardzo serdecznie przepraszamy i mamy nadzieję, że sytuacja wróci do normy w możliwie jak najkrótszym czasie – napisał w oświadczeniu Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Takiego bałaganu dawno nie było. Gratulacje dla zarządu PKP PLK I KM. Bo to sztuka doprowadzić do czegoś takiego co się obecnie dzieje. Żaden pociag nie odjeżdża wg rozkładu. Jeszcze raz towarzyszom z w.w przybytków gratuluję.

PRL reaktywacja
14-03-2023 18:51

Na Ukrainie trwa wojna. A pociagi mają o wiele większą punktualność niż u nas. Zatem moje pytanie brzmi - co tu się dzieje?
Sugeruje zainteresować się tym tematem szerzej ...

Tonny
14-03-2023 18:53

Nic gorszego nie może człowieka spotkać po pracy niż konfrontacja z kolejami. Samo zło prawie codziennie.

KosiMazaki
14-03-2023 20:32

pokaż wszystkie komentarze (30)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.