TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

07 2021

Baranów z petycją do senatorów ws. CPK


Grodzisk News


foto: PixabayBaranów z petycją do senatorów ws. CPK - Grodzisk News


Nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych zwalnia z opłat za nieruchomości, budynki i inne obiekty w obrębie lotnisk użytku publicznego. W kontekście lotniska w Baranowie, takie regulacje pozbawiłyby samorząd istotnych wpływów do gminnej kasy. Powstała więc petycja skierowana do Senatu RP „z prośbą o refleksję podczas nowelizacji ustawy”.


reklama Grodzisk mazowiecki

Petycję wystosowały wójt Baranowa Agata Trzop-Szczypiorska i przewodnicząca rady gminy Beata Fabisiak. – Za sprawą tej nowelizacji gminy na terenie których znajdują się tego typu lotniska zostaną odcięte od istotnych źródeł dochodu. Nasza Gmina, nad którą wisi widmo megalotniska, w ten sposób może nie odnieść żadnych korzyści z tego tytułu – argumentuje gmina Baranów.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W związku z tym Pani Wójt oraz Przewodnicząca Rady Gminy Baranów wystosowały petycję do Senatorów Rzeczpospolitej Polskiej o zmianę zapisów w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, które mogą być dla nas niekorzystne w przyszłości. W myśl zaproponowanej zmiany z podatku były by zwolnione tylko lotniska aeroklubów, które w większości są nie komercyjne i przynoszą znikome dochody lub wręcz ich nie przynoszą i są utrzymywane ze środków członków aeroklubów – dodaje.

Petycję wraz uzasadnieniem można przeczytaćtutaj. Można się pod nią także podpisać tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli. Organy samorządowe gminy Baranow niepotrzebnie zamartwiają się o dochody w okresie po powstaniu lotniska. Wtedy gmina Baranów nie będzie już istniała, a wiec i dochody nie będą jej potrzebne.

Becia
18-07-2021 12:13

Jakoś władzy w Baranowie nie przeszkadzają hałasujące wiatrakowce i zlokalizowanie ich lądowiska w Baranowie.

mariusz
18-07-2021 20:22

Najważniejsze że panie naprawiły sobie drogę im wiatrakowce nie lataja nad głowami.

adam
19-07-2021 07:13

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.