TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

11

05 2023

Barak przy pl. Króla Zygmunta Starego do rozbiórki, trzy inne budynki do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBarak przy pl. Króla Zygmunta Starego do rozbiórki, trzy inne budynki do przebudowy - Grodzisk News


W ramach poprawy estetyki centrum Grodziska samorząd chce przeprowadzać sukcesywne liftingi starych i podniszczonych budynków. Tak też będzie w przypadku trzech kamienic przy pl. Króla Zygmunta Starego pod numerami 13, 14, 15. Miasto czeka już na oferty w przetargu na przebudowę i rozbudowę obiektów.


W przetargu prócz gruntownej odnowy oblicza trzech budynków uwzględniono również likwidację pomieszczenia gospodarczego na podwórzu. Budynki wykonane w technologii tradycyjnej i podlegają ochronie konserwatora zabytków pierwszego stopnia. To jedna trzykondygnacyjna budowla i dwie dwukondygnacyjne z poddaszami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budynki zostaną ocieplone, a ponadto w grę wchodzą remonty wnętrz i elewacji, wymiany dachów, wymiany schodów zewnętrznych i wewnętrznych. W całości wymieniona zostanie również stolarka okien i drzwi.

Odnowione będą także balkony kamienic. Wykonawca wymieni całkowicie instalację kominową, a lokale mieszkalne zostaną rozplanowane w nowym porządku.

Przebudowa zostanie przeprowadzona na podstawie wcześniej wykonanego projektu przez firmę Modern Eko Wojciech Świerczyński z Częstochowy.

Termin wykonania inwestycji jest długi, bo opiewa na 26 miesięcy od daty wybrania firmy budowlanej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Myślę, że tą rozbiórką powinien zająć się jedyny uczciwy i rzetelny oraz taniutki super Wig- dar!!!

Olka
11-05-2023 18:21

Bardzo pozytywne działania! Oby więcej i w widocznych miejscach: pomarańczowy budynek z szyldozą, biuro podróży z tandetnym wielbłądem itd. Będzie pięknie.

kas
11-05-2023 22:13

myślę, że czas najwyższy, żebyś udała się na terapię i przestała leczyć kompleksy, obrzydzać artykuły na każdy możliwy temat i wylewać żale w swoich dennych, prymitywnych komentarzach. wydają ci się one śmieszne i inteligentne. niestety...

Janek
11-05-2023 22:51

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.