05

06 2021

Awans coraz bliżej!

Awans coraz bliżej! - Grodzisk News

Pogoń Grodzisk coraz bliżej zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli III ligi. Dziś pokonała na wyjeździe Unię Skierniewice 3:0.

Po dwóch ostatnich wpadkach z Legionovią Legionowo (1:3) oraz ze Zniczem Białą Piską (1:2) cel był jeden – wrócić na zwycięską ścieżkę i jak najszybciej zapewnić sobie upragnione pierwsze miejsce. Spotkaniu dodatkowego smaczku dodawał fakt, że trenerem drużyny ze Skierniewic jest były zawodnik i szkoleniowiec Pogoni – Rafał Smalec.

Na szczęście po tej dwutygodniowej zadyszce podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka przypomnieli sobie jak się wygrywa spotkania i mecz z Unią choć trudny (zwłaszcza na początku) to jednak pokazał konsekwentną, ale i zadziorną grę Pogoni – było widać motywację i chęć zwycięstwa. Owoce takiego nastawienia przyszły w 29. minucie kiedy pierwszego gola strzelił Jean Franco Sarimento Campo. Kolumbijczyk podwyższył w 46. minucie spotkania i już było niemal wiadomo, że trzy punkty przyjadą ze Skierniewic do Grodziska. Rywali na koniec dobił jeszcze Michał Wrzesiński i zwycięstwo Pogoni stało się faktem.

Na dodatek dobre wieści napłynęły z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie tamtejszy Świt, czyli główny rywal w walce o awans jedynie zremisował z Polonią Warszawa 1:1 i obecnie Pogoń ma już sześć punktów przewagi nad nowodworzaninami. A do końca zostały już tylko trzy kolejki, więc już po następnej Pogoń może świętować awans.

Unia Skierniewice – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: Jean Franco Sarmiento 29, 46, Michał Wrzesiński 69