reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2022

Autobusy elektryczne na grodziskie trasy wyruszą w październiku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayAutobusy elektryczne na grodziskie trasy wyruszą w październiku - Grodzisk News


Nie we wrześniu, lecz w październiku kursowanie po grodziskiej gminie powinny rozpocząć dwa autobusy elektryczne, które będą bezpłatne dla mieszkańców. Grodzisk cały czas czeka na dostawę obu pojazdów.


W maju ubiegłego roku Grodzisk w partnerstwie z Pruszkowem i Żyrardowem podpisał umowę na dostawę łącznie sześciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (po dwa dla każdej z gmin). Inwestycję kosztem prawie 13 milionów złotych realizuje firma Solaris & Coach, która zadba też o dodatkowe wyposażenie i szkolenia  z obsługi oraz naprawy pojazdu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dodatkowo, u zbiegu Towarowej i Traugutta powstały miejsca postojowe dla autobusu elektrycznego, jezdnia manewrowa, zatoka autobusowa, oświetlenie, stacja ładowania autobusów miejskich wraz z linią zasilającą. Całość ma być monitorowana.

Z kolei w Chrzanowie Dużym zakres prac obejmował budowę m.in. jezdni manewrowej, dwóch miejsc postojowych, kanalizacji, sieci elektrycznej ze słupami oświetleniowymi, monitoringu wizyjnego.

Trzeba jednak poczekać na same autobusy. – Podpisaliśmy już umowę z operatorem autobusów czekamy jednak na dostawę pojazdów. Termin się przesunął ze względu na wydłużenie czasu dostaw części potrzebnych do produkcji autobusów – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego urzędu. – W drugiej połowie października powinny jednak wyruszyć na trasy – dodaje.

Już w maju tego roku grodziska rada miejska przyjęła uchwałę w sprawie uruchomienia bezpłatnej linii komunikacyjnej o symbolu 0. Linia, w której cena biletu wynosi "zero", obsługiwana będzie przez (nomen omen) autobusy zeroemisyjne, zakupione w ramach projektu "Zielone Płuca Mazowsza". Linia obejmie swym zasięgiem niemal całe miasto, podróż "elektrobusem" potrwa godzinę, a stacja ładowania pojazdów stanie przy ul. Traugutta.

💬︎   dodaj komentarz

ciekawe czy będzie prąd dla autobusów :p

xd
22-09-2022 12:33

I czy będzie kasa na ich utrzymanie - bo mają być na mocy umowy z darmo.
Kolejny genialny biznes Bena - ładna nazwa, wielkie otwarcie, rosnące zadłużenie.

Łubu dubu
22-09-2022 14:49

Bez sensu inwestycja:( jak najdalej od takich ekoabsurdów.

wojak33
22-09-2022 18:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.