TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

07

12 2022

Autobus z pomocą dla Ukrainy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Autobus z pomocą dla Ukrainy - Grodzisk News


Brwinów przekazuje ukraińskiemu miastu Niemirów autobus Kapena, służący dawniej jako gminny autobus szkolny. Teraz zawiezie dary dla uchodźców i mieszkańców Niemirowa. Ile ich będzie? To zależy od rezultatów zbiórki prowadzonej do 13 grudnia.


Niemirów jest miastem wielkości Brwinowa, położonym na Podolu w rejonie winnickim. Dzisiaj przyjmuje u siebie kilka tysięcy uchodźców wewnętrznych, którzy przybyli z rejonu bezpośrednich walk, ale obecnie trudno jest mówić o bezpieczeństwie. Alarmy przeciwlotnicze i zagrożenie ostrzałem powodują, że życie tam stało się trudniejsze. Przekazanie autobusu oraz pomocy humanitarnej będzie w tej sytuacji realnym wsparciem i jednocześnie dodaniem otuchy, że świat nie zapomina o toczącej się wojnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Gmina Brwinów od początku wojny na Ukrainie stara się pomagać sąsiadom – były już zbiórki rzeczowe i pomoc uchodźcom, którzy znaleźli dach nad głową u polskich rodzin na terenie naszej gminy. Wsparcie różnego rodzaju nadal jest potrzebne. Gmina Brwinów przekaże dla Niemirowa autobus marki Kapena, który przez wiele lat służył jako autobus szkolny. Obecnie, gdy dzieci dojeżdżające z Owczarni i Żółwina do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, pojedzie tam, gdzie jest bardziej potrzebny. Stan techniczny został pozytywnie oceniony przez rzeczoznawcę. Autobus jest sprawny, w bardzo dobrym stanie jest też wnętrze. Czy uda się wypełnić autobus pomocą humanitarną? Wpłaty na konto pozwolą na hurtowe zakupy potrzebnych rzeczy, w tym m.in. agregatu prądotwórczego, który przyda się w schronie – mówią brwinowscy urzędnicy.

TYLKO DO 13 GRUDNIA trwa zbiórka pomocowa dla Niemirowa. WPŁATY PIENIĘŻNE można przekazać przelewem na specjalne konto pomocowe prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.
Numer konta: 60 9291 0001 0097 6259 2000 0060
Odbiorca: GOK w Brwinowie
Tytuł przelewu: Brwinów Ukraina

ZBIÓRKA RZECZOWA prowadzona jest codziennie do 13 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Moczydłowskiego 2 w godzinach od 17.00 do 20.00.
Zbierane są:
- koce, poduszki, śpiwory
- latarki, świece, powerbanki
- długoterminowa żywność
- chemia gospodarcza
Zebrane produkty wyjadą z Brwinowa w przyszłym tygodniu – zapakowane do świątecznego pomarańczowego autobusu, który pozostanie w Niemirowie, aby służył tam, gdzie jest teraz najbardziej potrzebny.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.