TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

09 2021

„Arszenik i stare koronki”, czyli klasyka teatru w Grodzisku


Grodzisk News


foto: centrumkultury.eu„Arszenik i stare koronki”, czyli klasyka teatru w Grodzisku - Grodzisk News


Klasyka teatru na dobre powraca do Grodziska ostatnio informowaliśmy o nowej inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry pisaliśmy już wcześniej. Dziś zaś kilka słów o spektaklu „Arszenik i stare koronki”, na które centrum kultury zaprasza 20 września. Wstęp z darmowymi wejściówkami.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Spektakl odbędzie się w ramach inauguracji kolejnego sezonu Strefy Aktywnego Seniora w Grodzisku, a wystawi go Grupa Teatralna SAS. Za kanwę spektaklu posłuży tekst sztuki Josepha Kesselringa pt. „Arszenik i stare koronki”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Krytyk teatralny Mortimer Brewster wraz ze swoją świeżo poślubioną małżonką Elaine przybywa do domu swoich ciotek Abby i Marthy, w celu wzajemnego poznania. Z przerażeniem odkrywa, że jego ciotki, które zawsze uważał za spokojne i miłe staruszki mają zwyczaj zapraszać do swojego domu samotnych, starszych mężczyzn i częstować ich winem zaprawionym trucizną. Tłumaczą, że robią to, by skrócić cierpienia tych panów. W przedsięwzięciu pomaga im nieświadomie brat Mortimera – chory psychicznie Teddy, wyobrażający sobie, że jest prezydentem Rooseveltem. Kopie w piwnicy „umocnienia”, w których później chowane są ofiary ciotek. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy do domu ciotek przybywa kolejny brat Mortimera – Johnny, wielokrotny morderca, który właśnie zbiegł z więzienia..

Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 13.09 w kasach kina, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Spektakl odbędzie sie w sali widowiskowej Centrum Kultury


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

może niech portal zajmie się pisanie o tym co ważne dla gminy i powiatu np. jak wyglądają głosowania rady miejskiej oraz komisji gminnych

Jadwiga
17-09-2021 13:59


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.