reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

01 2022

Aresztowany za znęcanie się nad rodziną


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayAresztowany za znęcanie się nad rodziną - Grodzisk News


Nawet pięc lat więzienia grozi mieszkańcowi Żyrardowa, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


27-latek został zatrzymany w noworoczną sobotę. – W Nowy Rok w mieszkaniu na jednym z osiedli w Żyrardowie, funkcjonariusze komendy dokonali zatrzymali 27- letniego mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany od około 2 lat stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec najbliższych – informuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najostrzejszego środka – tymczasowego aresztowania – dodaje.

Rzeczniczka policji przypomniała również, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.