TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

01 2021

Ambitny plan na łącznik dróg 719 i 720


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiAmbitny plan na łącznik dróg 719 i 720 - Grodzisk News


Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński przedstawił na swoim Facebooku plan budowy łącznika drogowe pomiędzy trasami wojewódzkimi 719 oraz 720. Jak sam przyznał jest to zamierzenie, ambitne, ale możliwe do zrealizowania. Wpłynęłoby też pozytywnie choćby na ruch od strony Milanówka.


– Obecnie jeśli jedziecie tzw. drogą warszawską (ul. Obwodnicą w Brwinowie) od strony Milanówka i zmierzacie w rejon tzw. Pszczelina lub ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach (od ul. Pedagogicznej do ul. Warszawskiej), to macie problem, ponieważ z ul. Warszawskiej nie ma skrętu w lewo w ul. Pszczelińską. W efekcie przebijacie się najczęściej bocznymi uliczkami: ul. Jodłową - ul. Leśnej Polany - ul. Pedagogiczną w Brwinowie; ul. Partyzantów - ul. Otrębuską - ul. Wiosenną w Brwinowie; ul. Na Skraju w Otrębusach – tłumaczy burmistrz Kosiński. – Ponadto, kierowcy wyjeżdżający ul. Na Skraju (z obydwu kierunków) na ul. Warszawską w Otrębusach mają sporo problemów z włączeniem się do ruchu – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rozwiązaniem tych problemów ma być, jak powiada, zaprojektowanie i budowa łącznika pomiędzy drogami wojewódzkimi nr 719 ul. Obwodnicą i DW nr 720 ul. Pszczelińską w rejonie granicy z Otrębusami (na skraju obecnego niezabudowanego terenu pomiędzy tymi dwiema drogami; a także budowa nowej drogi łączącej skrzyżowanie ul. Kępińskiej i ul. Na Skraju w Otrębusach z łącznikiem właśnie.

– Wstępnie porozumieliśmy się z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie współpracy przy zaprojektowaniu łącznika pomiędzy Obwodnicą a Pszczelińską – mówi burmistrz. – Gmina Brwinów zaprojektuje tę drogę wraz ze skrzyżowaniami a później na swój koszt wybuduje ją Województwo. Po wybudowaniu droga ta stanie się nowym fragmentem DW nr 720 a jednocześnie odcinek dzisiejszej ul. Pszczelińskiej w Otrębusach (od skrzyżowania z ul. Torfową do skrzyżowania z ul. Warszawską) stanie się drogą powiatową lub nawet gminną – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.