22 02 2020

ALTERGRANT 2020 wystartował – zdobądź nagrodę

22.02.2020, godz.: 10:48
ALTERGRANT 2020 wystartował – zdobądź nagrodę
fot. Pixabay

– Altergrant to nie jest konkurs granatowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych – mówią organizatorzy konkursu, w którym do zdobycia jest kasa i spot promujący działania laureatów wśród najaktywniejszych animatorów kultury na Mazowszu.
.
– W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Działania animatorów i animatorek to ogromny wkład w rozwój społeczności lokalnych, rozbudzenie ich twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim w kształtowanie umiejętności współpracy. Dlatego ta systematyczna i codzienna – nie tylko „projektowa” i „eventowa” praca zasługuje na szczególne docenienie. Rada Programowa MPEK postanowiła wyłonić, nagrodzić i pokazać tych, którzy potrafią działać konsekwentnie i niezależnie od przyznanych środków publicznych. Laureaci i laureatki zostaną wyróżnieni za stosowanie rozwiązań pozwalających na ciągłość ich inicjatyw: dzięki współpracy międzysektorowej, czy w oparciu o alternatywne źródła finansowania – mówią organizatorzy konkursu, w którym do zdobycia nagrody finansowe w wysokości 4 tys. zł każda oraz spoty promujące działalność zwycięskich animatorów.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym.

W tym roku wprowadzone zostały dwie kategorie konkursowe:

  1. zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym
  2. łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności

Uczestnicy biorący udział w konkursie powinni zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza w formie elektronicznej oraz przesłanie go do 29 lutego włącznie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.