TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

09 2021

Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsAleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News


Do końca zmierza powoli przebudowa al. Marylskiego wraz ze skrzyżowaniami oraz budową ronda w Książenicach. Gołym okiem widać już efekty inwestycji opiewającej na 5,7 mln zł. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.


Inwestycję realizuje firma FAL-BRUK z Warszawy.  Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie) z drogą powiatową nr 1503W (ul. Mazowiecka we wsi Książenice)”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględniała również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej. W ramach przebudowy rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi z płyt żelbetowych, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED. Ważną częścią zadania jest przebudowa dwóch krańców drogi.

Na skrzyżowaniu ul. Marylskiego z ul. Mazowiecką zaprojektowano rondo o średnicy 35 metrów (szerokość jezdni około 5,5 metra). Z kolei na skrzyżowaniu ulic Widokowej i Źródlanej przeprojektowano łuki.

Od założeń budowniczowie przeszli do realizacji przedsięwzięcia, które ma zostać oddane najpóźniej w listopadzie. Już dziś jednak wygląda dobrze. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotogalerii poniżej.

Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News
Aleja Marylskiego i rondo prawie gotowe. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że nie ma pokazanego zapadniętego krawężnika przy zjeździe z ronda w kierunku Siestrzeni. Auta ciężarowe mają problem ze zjazdem jeżeli z przeciwka nadjeżdża samochód osobowy i łapią krawężnik. Fatalny błąd przy projektowaniu.

Radko
30-09-2021 13:28

Potwierdzam , tiry mają problem z zjazdem , z ronda w stronę siestrzeni . Wcale się nie dziwię , ponieważ prawy róg zjazdu z ronda jest bardzo ostry i tiry nie mają szans z dłuższą naczepą by się odpowiednio złamać , pozostając na swoim pasie . Ja się zatrzymuję na wysokości Orlenu by kierowca ciężarówki mógł bezpiecznie opuścić rondo w stronę siestrzeni . Ciekawe , czy ktoś odbierał już te rondo i jeśli tak , to kto zatwierdził prawidłowość wykonania projektu .

Karolina olcz.
30-09-2021 23:41

A nikt nie zaprojektował progów, które tam były? To gratulacje. Teraz będą nocne wyścigi i "szybko, ale bezpiecznie" okolicznych kierowców, którzy nie rozumieją, że obok drogi mieszkają ludzie. Mieszkańcy Ksiazenic na pewno będą się czuć bezpiecznie, szczególnie dzieci obok szkoły.

Sąsiad
30-09-2021 13:29

najtańszy wykonawca nie znaczy najlepszy- takiego braku organizacji ruchu przy przebudowanie Marylskiego nie widziałem jeszcze. Brak wyznaczonych objazdów, jazda po prywatnej części Marylskiego, zamykanie ulic bez informacji o objazdach. Po prostu TRAGEDIA! Niech się to już wreszcie skończy i oby panowie po sobie posprzątali.

Piotr
30-09-2021 14:23

Zdjęcie sprytnie pokazuje rondo od pasów w kierunku Siestrzeni. Metr przed pasami , na Aleji Lipowej zdewastowana cała nawierzchnia. Zniszczone pobocza , , pozarywane , pozasychane hałdy błota na płytach .... cięzko przejść dorosłym a co dopiero maluchom.

ewa
30-09-2021 17:11

Zgadza się.

As
30-09-2021 21:50

Drodzy Państwo dlaczego wszyscy narzekacie? Czemu nie cieszycie się z kolejnej wspaniałej wielo- milionowej inwestycji w infrastrukturę i rozwój Książenic? Życzę by inne odległe, mniejsze sołectwa takie jak Mościska otrzymały choćby drobne fundusze na inwestycję w latarnie aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Odcinek drogowy ulica Pawia w kierunku Skowronkowej. Dzisiaj ten odcinek jest bardzo niebezpieczny , nic nie widać. Wszechogarniające ciemności przy zwiększonym ruchu kołowym .

Mościska
30-09-2021 21:51

Nie ma to jak narzekać. Trzeba się cieszyć że zrobili z tą drogą porządek.
Oczywiście są błędy na etapie projektowania np oświetlenie na tej ulicy jest za słabe nocą jest mrok. Wystarczy porównać lampy na innych ulicach..swieca mocniej i jest widniej.

As
30-09-2021 21:53

Szkoda ze Was z aparatem nie bylo w trakcie budowy, byscie mieli super material jak za 5 baniek ma sie ludzi w d****. Zero organizacji, zero informacji. Nic tylko czekac zapadniecia sie tego calego barejowskiego misia

Mieszkaniec
30-09-2021 21:57

Dokładnie

Aaa
30-09-2021 22:13

Do autora tekstu. Rów już był, został przebudowany. Zamiast płyt na Marylskiego będzie asfalt a nie kostka.

Beata
01-10-2021 10:24

No przecież BENEK nie jeździ ciężarówka (TIR) ostatnio widziałem jak szedł nie właściwą stroną ulicy tam gdzie MIESZKA.
Pozdrawiam SERDECZNIE

Obywatel
02-10-2021 10:32
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.