reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

25

02 2024

Akcja krwiodawstwa w Grodzisku. Przyjdź do centrum kultury już w sobotę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Centrum Kultury Grodzisk MazowieckiAkcja krwiodawstwa w Grodzisku. Przyjdź do centrum kultury już w sobotę - Grodzisk News


W najbliższą sobotę w Grodzisku odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Będą to działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: "Twoja krew, moje życie".


Mobilne gabinety do poboru krwi przyjadą do Grodziska 2 marca i będą na mieszkańców czekać na parkingu przed centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Akcja rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 i potrwa do 14.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kto może oddać krew, która ratuje życie? Mogą to uczynić osoby w wieku od 18 do 65 lat, które ważą co najmniej 50 kilogramów; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała; a także te, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii); w ostatnim półroczu krwiodawcy nie mogli również być leczeni krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).

Przed oddaniem krwi trzeba zjeść lekki posiłek, a w ciągu doby przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów. Należy także wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym pobranie.

Wśród przeciwwskazań do oddania krwi są między innymi okres miesiączkowania i trzy dni po nim; do pobrania nie będą też kwalifikowane osoby, które w ciągu ostatniego pół roku robiły tatuaż, akupunkturę, przekłuwały uszy lub inne części ciała, przebyły operację bądź zabieg chirurgiczny. Krwi nie powinny też oddawać osoby, które miały w ciągu poprzedzającego tygodnia dentystyczne leczenie kanałowe.

Pełną informację na ten temat można przeczytać TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.