reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

25

02 2024

Akcja krwiodawstwa w Grodzisku. Przyjdź do centrum kultury już w sobotę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Centrum Kultury Grodzisk MazowieckiAkcja krwiodawstwa w Grodzisku. Przyjdź do centrum kultury już w sobotę - Grodzisk News


W najbliższą sobotę w Grodzisku odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Będą to działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: "Twoja krew, moje życie".


Mobilne gabinety do poboru krwi przyjadą do Grodziska 2 marca i będą na mieszkańców czekać na parkingu przed centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Akcja rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 i potrwa do 14.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kto może oddać krew, która ratuje życie? Mogą to uczynić osoby w wieku od 18 do 65 lat, które ważą co najmniej 50 kilogramów; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała; a także te, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii); w ostatnim półroczu krwiodawcy nie mogli również być leczeni krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).

Przed oddaniem krwi trzeba zjeść lekki posiłek, a w ciągu doby przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów. Należy także wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym pobranie.

Wśród przeciwwskazań do oddania krwi są między innymi okres miesiączkowania i trzy dni po nim; do pobrania nie będą też kwalifikowane osoby, które w ciągu ostatniego pół roku robiły tatuaż, akupunkturę, przekłuwały uszy lub inne części ciała, przebyły operację bądź zabieg chirurgiczny. Krwi nie powinny też oddawać osoby, które miały w ciągu poprzedzającego tygodnia dentystyczne leczenie kanałowe.

Pełną informację na ten temat można przeczytać TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.