reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

09 2022

Akcja CBA w Milanówku. Policjanci zatrzymali producentkę cukierków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Akcja CBA w Milanówku. Policjanci zatrzymali producentkę cukierków - Grodzisk News


Jak podała Polska Agencja Prasowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Milanówku szefową przedsiębiorstwa produkującego krówki o charakterze reklamowo-promocyjnym. Konstancji D.-D. postawiono zarzuty dotyczące zakupu fałszywych faktur na kwotę około 2,4 mln złotych, które miały służyć do obniżenia należnych podatków.


–W toku śledztwa ustalono, że podejrzana w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, w okresie od marca 2018 r. do września 2019 r. nabyła fikcyjne faktury VAT na kwotę ok. 2.4 mln złotych, które służyły do obniżenia należnych zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT i PIT. Zatrzymaną doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostały jej ogłoszone zarzuty m. in. oszustw podatkowych i składania fałszywych zeznań w ramach prowadzonych wobec niej kontroli podatkowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej wolnościowe środki zapobiegawcze – poinformował zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak dotąd w śledztwie zarzuty usłyszały już 34 osoby, zaś kwota ujawnionych dotychczas nierzetelnych faktur VAT wynosi ponad 50 milionów złotych. Śledztwo jest rozwojowe i śledczy planują kolejne czynności w sprawie – podało CBA.

Jak poinformował TVN Warszawa, cytujący prokuratora Marcina Sadusia prowadzącego sprawę, "w śledztwie dotyczącym spółki z branży eventowej, głównym podejrzanym jest 49-latek, podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawienie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 miliona złotych


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.