06 05 2020

Akademia Legii w Książenicach gotowa do otwarcia

06.05.2020, godz.: 11:10
Akademia Legii w Książenicach gotowa do otwarcia
fot. legia.com/Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Grodziski powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dokonał odbiorów technicznych kompleksu obiektów Akademii Legii Warszawy na granicy Książenic i Urszulina. Oznacza to, że ośrodek szkoleniowy wkrótce zacznie działać.

Poinforomował o tym na swoim Facebooku grodziski magistrat. – Ośrodek szkoleniowy Legii został odebrany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na przełomie czerwca i lipca obiekt będzie już gotowy do regularnych treningów i użytkowania przez piłkarzy oraz sztaby szkoleniowe. Cieszymy się z tak pięknej inwestycji i życzymy sukcesów – czytamy w komunikacie.

Radości w rozmowie z nami nie krył również burmistrz Grzegorz Benedykciński. — W trudnych czasach to dla nas bardzo dobra wiadomość, bo gmina wiele dzięki Akademii Legii zyska. Zarówno wizerunkowo, jak i sportowo. Cieszę się i gratuluję klubowi – powiedział włodarz.

Jako się rzekło, akademia ruszy na przełomie czerwca i lipca. Przypomnijmy, co wejdzie w jej skład. W Kompleksie Badawczo-Rozwojowym wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym znajdą się m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrzów kraju. Ma tam się znaleźć osiem pełnowymiarowych boisk z profesjonalnym zapleczem treningowo-szkoleniowym. Część infrastruktury zostanie udostępniona do użytku publicznego. Na terenie kompleksu trenować mają zawodnicy od 15. roku życia, a także pierwsza i druga drużyna.

💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Akademia Legii w Książenicach gotowa do otwarcia”

 1. JSC pisze:

  Jak Grodzisk ma zyskać sportowo na klubie robiącym na Warszawę?

 2. rbogucki pisze:

  W jaki sposób gmina zyska wizerunkowo? Jak z płaceniem podatków przez AP Legii?

 3. maximus pisze:

  Jest napisane, że powstanie „ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy.” W związku z tym pytanie jak Grodzisk zyska sportowo jest co najmniej śmieszne.

  W sposób oczywisty gmina zyska też wizerunkowo i finansowo. Ośrodek znajduje się na terenie gminy więc płaci podatki, a wiele osób nigdy by nie usłyszało o Grodzisku gdyby nie akademia.

  • JSC pisze:

   Aha… dla Grodziska to będzie coś w stylu Orlika do sześcianu, ale do infrastruktury B+R raczej łatwego dostępu nie będzie, o ile wogóle.

 4. Anonim pisze:

  no to przy pierwszym meczu zwalą się kibole z legionowej patelni i z grodziska zrobią Hiroszime !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.