TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

04 2023

Jak Grodzisk uczci obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jak Grodzisk uczci obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja? - Grodzisk News


3 maja świętować będziemy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji Grodzisk zaplanował szereg uroczystości i wydarzeń dla mieszkańców.


Od godz. 10.00 na placu Wolności odbędą się warsztaty z tworzenia kotylionów organizowane przez grodziski hufiec ZHP. Następnie o 11.30 zaplanowano zbiórkę pocztów sztandarowych przed pomnikiem Józefa Chełmońskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Następnie cała kawalkada przejdzie do kościoła św. Anny, gdzie w samo południe odbędzie się msza w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Kirszlinga. Po mszy, o godz. 13.15 uczestnicy obchodów złożą kwiaty przed Pomnikiem Wolności.

Po części oficjalnej przyjdzie czas na celebrację. Od godz. 14.00 przed centrum kultury ruszy piknik rodzinny i poczęstunek wojskową grochówką. Będą też warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

O 14.30 koncert Orkiestry Gedeon Richter Polska pod batutą Jerzego Wysockiego z udziałem solistki Hanny Chmielewskiej, o godz. 15.00 ruszy rodzinna gra plenerowa “Piknik u Króla Stasia”

W przypadku deszczowej pogody wydarzenia będą przeniesione z placu CK do Mediateki

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.