Milanówek rozpocznie wkrótce konsultacje społeczne dotyczące przyszłości targowiska miejskiego. Mieszkańcy od 2 sierpnia będą mogli składać wnioski i opinie a propos kierunków rozwoju oraz regulaminu obiektu.
Konsultacje potrwają dokładnie trzy tygodnie – do 23 sierpnia. A ponadto odbędą się spotkania otwarte z mieszkańcami i kupcami; wyznaczono także punkty konsultacyjne. – Konsultacje mają na celu zebranie opinii i uwag mieszkańców na temat kierunków rozwoju targu, zbierając pomysły na temat tego, czego brakuje, co warto zmienić, jak lepiej wykorzystać przestrzeń i sprawić, żeby więcej osób z niej korzystało. To również okazja do dyskusji na temat przyszłego regulaminu targowiska, który wyznaczy zasady związane z wystawieniem stoiska – przekazał nam milanowski magistrat.`
–Targowisko miejskie jest bardzo ważnym miejscem dla naszej społeczności. Jego sprawne funkcjonowanie ma ogromne znaczenie, dlatego chcemy, aby było dobrze zarządzane i dostępne na jednolitych zasadach. Infrastruktura wymaga unowocześnienia, a zarządzanie wymaga reorganizacji. Rozpoczęcie konsultacji to bardzo ważny pierwszy krok na drodze tych zmian. Wierzę, że czerpiąc z cennej wiedzy i doświadczenia kupców oraz mieszkańców, stworzymy wspólnie miejsce, które będzie czyste, dobrze zorganizowane, estetyczne, nowoczesne oraz nadal tętniące życiem i dobrą energią – podkreśla Artur Niedziński, burmistrz Milanówka.
Urzędnicy zapowiadają, że na konsultacjach się nie skończy. – Mieszkańcy i kupcy zostaną zaproszeni do współpracy w powołaniu społecznej rady ds. targowiska miejskiego – grupy reprezentującej interesy kupców i mieszkańców, z którą Urząd Miasta będzie mógł konsultować istotne decyzje i zmiany w przyszłości – mówią
– Targowisko ma szansę zadziałać jako impuls do rozwoju nowych mikroprzedsiębiorstw w mieście. Chcielibyśmy żeby w najbliższych latach pojawiły się tam nowe obiekty i stoiska z ofertą, która dobrze uzupełnia istniejącą. Targowisko musi być dobrze zarządzane z własną strategią rozwoju, nową ofertą wydarzeń i dni tematycznych. Chcemy dążyć do tego, żeby coraz więcej osób odwiedzało targ, bo wtedy skorzystają z tego wszyscy – dodaje burmistrz Niedziński.
Wnioski będzie można składać:
– mailowo wysyłając wiadomość pod adres: konsultacje.rgkim@milanowek.pl,
– słownie w referacie RGKiM spisane w protokole,
– listownie wysyłając uzupełniony formularz dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej do referatu RGKiM,
– lub bezpośrednio w przewidzianych punktach konsultacyjnych przed targowiskiem miejskim w dniach 12 sierpnia w godz. 16:00 – 18:00 oraz 14 lipca w godzinach 14:00 – 16:00
Pełny harmonogram konsultacji podajemy niżej:
• 19 lipca – ogłoszenie konsultacji
• 2 – 23 sierpnia – okres składania uwag
• 12 sierpnia, godz 16:00 – 18:00 – punkt konsultacyjny przed targowiskiem miejskim
• 14 sierpnia, godz 14:00 – 16:00 – punkt konsultacyjny przed targowiskiem miejskim
• 2 września – prezentacja wzorów nowych umów dzierżawy gruntów pod pawilony
• 9 września – prezentacja projektu regulaminu po uwagach mieszkańców, prezentacja nowej stawki opłaty targowej i dzierżawy oraz powołanie społecznej rady ds. targowiska
• 23 września – wyłożenie projektu uchwały nowego regulaminu targowiska podczas sesji Rady Miasta
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Proszę o rozsądne podejście do sprawy opłaty targowej żeby nie wpłynęła ona na znaczne podwyższenie cen towarów , już wszystko i tak jest drogie prąd, woda , gaz .
Mieszkaniec
W pobliżu stacji PKP w Żyrardowie doszło przed godziną 19.00 doszło tragicznego wypadku. Pociąg dalekobieżny śmiertelnie potrącił człowieka.
W Książenicach doszło do dramatycznego zdarzenia. Kierujący pojazdem mężczyzna zasłabł podczas jazdy ulicą Mazowiecką w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Na miejscu trwa resuscytacja krążeniowo-oddechowa, a zdarzenie powoduje poważne utrudnienia w ruchu.
Od końca marca żabiowolska gmina pełni funkcję operatora w najnowszej odsłonie popularnego programu priorytetowego „Czyste powietrze”. To ważna zmiana, która przynosi mieszkańcom nowe możliwości i ułatwienia w staraniu się o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.
Siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki zwierają szeregi przed najbliższym weekendem. Oto bowiem w dniach od 25 do 27 kwietnia rozegrają w Słupcy turniej półfinałowy w play-offach o awans do pierwszej ligi. Do zmagań finałowych awansują dwie najlepsze ekipy podczas tych zawodów.
Grodziscy policjanci podsumowali dla nas długi weekend świąteczny na drogach powiatu. Na szczęście obyło się bez wypadków, za to nie brakowało kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.
Piłkarze grodziskiej Pogoni przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:2 i tym samym nie wykorzystali okazji, aby oddalić się od rywali do bezpośredniego awansu.
Grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji poinformował o zaplanowanym na jutro wyłączeniu wody na terenie gminy.
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji podejmowanych przez młodego człowieka. Bywa to także stresujący moment dla rodziców, którzy zastanawiają się, która opcja będzie najlepsza dla ich dzieci. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? W dobie dynamicznych zmian na rynku pracy warto przyjrzeć się różnym możliwościom i zweryfikować głęboko zakorzenione stereotypy – także ten, że liceum to jedyna droga dla ambitnych. Ścieżka prowadząca przez szkołę techniczną, choć nie zawsze doceniana, jest bowiem często bardziej przyszłościowa niż kształcenie ogólne w liceum.
21 375
09-04-2025
21 375
09-04-2025
Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.