TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2021

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Dziś obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Godzinie „W” – o 17.00 w całym kraju upamiętnimy bohaterski czyn powstańczy. Będzie to wspólny mianownik wszystkich obchodów. Poszczególne gminy przygotowały własny plan uroczystości – w naszym regionie także.


Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

ątek obchodów w Grodzisku już od godz. 14.00. Rozpocznie je gra miejska Powstanie ’44 - „I wyszedłeś jasny synku...”. Dwie godziny później zaplanowano wspólnie śpiewanie powstańczych pieśni, natomiast o godz. 17.00 zawyją syreny i odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny. O godz. 18.00 zostaną złożone kwiaty przy pomniku w tzw. Miejscu Straceń na Placu Wolności, a pół godziny później w Parku Skarbków rozpocznie się koncert piosenek partyzanckich i wojskowych  z okresu okupacji w wykonaniu zespołu LEŚNI.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Milanówek
Rocznicowe obchody w mieście ogrodzie będą miały podobny przebieg. O godz. 17.00, zawyją rzecz jasna syreny alarmowe, zaś na Cmentarzu Parafialnym milanowscy włodarze, przedstawiciele różnych służb oraz mieszkańcy złożą hołd Powstańcom. O godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Msza w intencji uczestników Powstania Warszawskiego. Po nabożeństwie na placu Stefana Starzyńskiego zaplanowano koncert (nie)Zakazanych Piosenek.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Podkowa Leśna
O godzinie 17.00 na Cmentarzu Miejskim w Podkowie Leśnej, burmistrz Podkowy Artur Tusiński oraz przewodniczący rady miasta Michał Gołąb oddadzą hołd poległym bohaterom, składając kwiaty i zapalając światło pamięci za waleczność oraz odwagę wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Żabia Wola
Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza do wspólnego śpiewania oraz wysłuchania pieśni i tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z zespołem DoReMiRe, Wesołe Rzępoły oraz grupą Trzeci Dzwonek. Początek oczywiście o godz. 17.00.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Brwinów
Msza o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Brwinowie poprzedzi główne uroczystości, które rozpoczną się o godz. 17.00 przed pomnikiem Armii Krajowej. Godzina „W” zostanie upamiętniona minutą ciszy. o odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów na Rynku w Brwinowie rozpocznie się koncert zorganizowany przez Fundację Akademia Profil, która otrzymała na ten cel dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego. Piosenki powstańcze wykona zespół w składzie Arkadiusz Głogowski – śpiew, Michał Szymkiewicz – śpiew, instrumenty klawiszowe oraz Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon. Wspólne śpiewanie ułatwią przygotowane na tę okoliczność foldery z tekstami piosenek. O godz. 20.00 odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Roznosiciele radości. Opowieść o harcerskiej poczcie powstańczej”.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.