TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2021

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


Grodzisk News


77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Dziś obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Godzinie „W” – o 17.00 w całym kraju upamiętnimy bohaterski czyn powstańczy. Będzie to wspólny mianownik wszystkich obchodów. Poszczególne gminy przygotowały własny plan uroczystości – w naszym regionie także.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

ątek obchodów w Grodzisku już od godz. 14.00. Rozpocznie je gra miejska Powstanie ’44 - „I wyszedłeś jasny synku...”. Dwie godziny później zaplanowano wspólnie śpiewanie powstańczych pieśni, natomiast o godz. 17.00 zawyją syreny i odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny. O godz. 18.00 zostaną złożone kwiaty przy pomniku w tzw. Miejscu Straceń na Placu Wolności, a pół godziny później w Parku Skarbków rozpocznie się koncert piosenek partyzanckich i wojskowych  z okresu okupacji w wykonaniu zespołu LEŚNI.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Milanówek
Rocznicowe obchody w mieście ogrodzie będą miały podobny przebieg. O godz. 17.00, zawyją rzecz jasna syreny alarmowe, zaś na Cmentarzu Parafialnym milanowscy włodarze, przedstawiciele różnych służb oraz mieszkańcy złożą hołd Powstańcom. O godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Msza w intencji uczestników Powstania Warszawskiego. Po nabożeństwie na placu Stefana Starzyńskiego zaplanowano koncert (nie)Zakazanych Piosenek.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Podkowa Leśna
O godzinie 17.00 na Cmentarzu Miejskim w Podkowie Leśnej, burmistrz Podkowy Artur Tusiński oraz przewodniczący rady miasta Michał Gołąb oddadzą hołd poległym bohaterom, składając kwiaty i zapalając światło pamięci za waleczność oraz odwagę wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Żabia Wola
Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza do wspólnego śpiewania oraz wysłuchania pieśni i tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z zespołem DoReMiRe, Wesołe Rzępoły oraz grupą Trzeci Dzwonek. Początek oczywiście o godz. 17.00.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Grodzisk News


Brwinów
Msza o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Brwinowie poprzedzi główne uroczystości, które rozpoczną się o godz. 17.00 przed pomnikiem Armii Krajowej. Godzina „W” zostanie upamiętniona minutą ciszy. o odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów na Rynku w Brwinowie rozpocznie się koncert zorganizowany przez Fundację Akademia Profil, która otrzymała na ten cel dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego. Piosenki powstańcze wykona zespół w składzie Arkadiusz Głogowski – śpiew, Michał Szymkiewicz – śpiew, instrumenty klawiszowe oraz Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon. Wspólne śpiewanie ułatwią przygotowane na tę okoliczność foldery z tekstami piosenek. O godz. 20.00 odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Roznosiciele radości. Opowieść o harcerskiej poczcie powstańczej”.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.