11 01 2020

Nowe skrzydło „Dwójki” czeka na otwarcie

11.01.2020, godz.: 19:00
Nowe skrzydło „Dwójki” czeka na otwarcie
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Dziś inauguracja nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Grodzisku, ale na tym nie koniec „wielkich otwarć” w mieście. W następną sobotę 18 stycznia oficjalnie otwarte zostanie nowo wybudowane skrzydło Szkoły nr 2.

To, jak wygląda nowa część gmachu szkoły możecie zobaczyć na powyższej fotografii po lewej stronie. Najważniejsza będzie jednak zwiększenie przestrzeni dla uczniów i dzięki temu poprawa funkcjonalności szkoły.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Wreszcie w lutym 2019 ogłoszono przetarg na budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw.

Budynek jest już gotowy, zatem czas na „przecięcie wstęgi”, uroczyste otwarcie z udziałem mieszkańców dyrekcji szkoły i władz miasta ustalono na 18 stycznia o godz. 14.00. W planach oczywiście zwiedzanie nowego skrzydła, a także występy artystyczne oraz poczęstunek.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579646294000)