25 09 2018

Aleja Marylskiego do przebudowy

25.09.2018, godz.: 15:25
Aleja Marylskiego do przebudowy

Grodziski magistrat ogłosił niedawno przetarg na przebudowę 700-metrowego odcinka alei Marylskiego w Książenicach. Inwestycja obejmować będzie fragment drogi do granicy z Radoniami.

Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie)”. Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględnia również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej.

W ramach przebudowy, ma którą właśnie ogłoszono przetarg rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki z o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego.

Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem, będzie miał czas na realizację inwestycji do końca października 2019 roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.