reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

09 2018

Aleja Marylskiego do przebudowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Aleja Marylskiego do przebudowy - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił niedawno przetarg na przebudowę 700-metrowego odcinka alei Marylskiego w Książenicach. Inwestycja obejmować będzie fragment drogi do granicy z Radoniami.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą ?Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie)?. Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględnia również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej.

W ramach przebudowy, ma którą właśnie ogłoszono przetarg rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki z o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego.

Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem, będzie miał czas na realizację inwestycji do końca października 2019 roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.